Címke: hála

Szabó Anna Eszter: Inkább számolom az engem körülvevő áldásokat, mint a világ szörnyűségeit

WMN Life – 2023. október 25. – SzAE

Az ember próbál értelmet keresni a sok szörnyűségben, ami történik a világban. És bár Szabó Anna Eszter szerint végtelenül önző dolog, hogy mindenben a „profitot” keressük, de most mégis ezt az utat választja, mielőtt megbolondul.

Both Gabi: Csak most látom, mennyi mindent köszönhetek egykori tanáraimnak

WMN Life – 2022. augusztus 29. – BG

„Hogy tőle mit tanultam? Azt, hogy mindenki lehet értékes. Az is, aki azt hiszi magáról, hogy semmit nem ér(t). Azt hiszem, nem lehet ennél fontosabbat tanítani egy gyereknek…”

Szinte felhőtlen boldogság – Számomra ez az 5 dolog az anyaság legcsodálatosabb pillanata

WMN Life – 2022. július 20. – SzAE

Beszéljünk a rózsaszín, habos-babos, idilli pillanatokról is!

Kedves pedagógusok! Köszönöm, hogy szeretitek a gyerekeimet (és más gyerekeit is)

WMN Life – 2022. június 5. – TF

Pedagógusnapi gondolatok egy anyától:

„Az olvasók szeretete és hálája tartja bennük a lelket a nehéz körülmények között is” – Ma (legalább gondolatban) ölelj meg egy könyvtárost!

Kult – 2022. március 1. – BG

Both Gabi arról mesél, hogy mit jelentett számára gyerekként a könyvtár, és mit jelent ma is még:

Kegyelmet adni a megbocsáthatatlannak – Mindig, minden körülmények között?

WMN Life – 2021. július 7. – SzÉ

Ha nem vagyunk képesek a megbocsátásra, azzal megnehezítjük az életünket?

„Megtanultam a terepen, hogy soha nem szabad hálát elvárni” – Fügödi naplók

WMN Life – 2021. május 23. – BF

Egy borsodi kis faluban segíteni a cigány gyerekeknek nem mindig hálás feladat, néha a legjobb szándék ellenére is kemény konfliktusok generálódnak, amik akár kiabálásba, fenyegetésbe is torkollhatnak. De akár dicséret éri a segítőt, akár szidás, sohasem szabad szem elől téveszteni a fő célt: a gyerekek érdeke mindenekfelett áll.

Immunerősítés tavaszi lélekfáradtságra – Dolgok, amikért érdemes élni

WMN Life – 2021. március 15. – WMN

„A sokáig áztatott szálas mentateáért (akkor a legjobb, ha mentolos az egész torkod tőle.) A városban sétáló agarak sznob pillantásáért. A régiségbolt kirakatában levő fura bohóc és a Zsolnay vázák kontrasztjáért.” Annyi apróság van, amiért érdemes… Titeket mi dob fel, mi tölt ezen a furcsa tavaszon?

„Már nem vagyok hajlandó beérni egy unalmas, béna élettel” – Ezért hálásak a WMN szerzői idén

WMN Life – 2020. december 30. – FR

Eddigi életünk egyik legfurcsább évét mindenki másképp élte meg a szerkesztőségben is. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne történt volna sok-sok jó dolog is velünk. Íme, a WMN szerzőinek legpozitívabb élményei 2020-ból.

„Azt akartam érezni, hogy engem senki nem szeret, és egyedül vagyok a világon”

WMN Life – 2020. december 29. – WMN

Eszter a legbátrabb dolgot tette: szembenézett önmagával és a betegségével.

< 1 2 3 4 5 >