A félmeztelenül mászkáló turistáktól több francia város is besokallt, tízezres büntetés durranhat
A strandokon oké, de az utcán már nem.
A strandokon oké, de az utcán már nem.
Augusztus 21-től szabálysértésnek minősül és pénzbírsággal lesz büntethető, ha valaki állattal kéreget Magyarországon. Mit jelent ez a hajléktalanok számára? És mit tudnak értük tenni a szociális intézmények?
Büntetésként alsóneműre vetkőztette diákjait egy nyírmeggyesi tanár, és bár az iskola sokáig nem tett semmit, a szülők olyan kiállást tanúsítottak, ami okot ad a reményre.
A hatalom szóról legtöbbünknek a túlkapások ugranak be, pedig a hatalom pozitív dolog is lehet, de ehhez arra van szükség, hogy jobban értsük a természetét.
Bár etikailag megkérdőjelezhető módon készült a tragikus sorsú dobozba zárt nő fotója, fájdalmasan erős szimbóluma annak, milyen veszélyes dolog volt a történelem folyamán mindig is nőnek születni.
Ismerünk gyereket, akit megbüntettek, mert ivott óra közben. Olyat is, aki nem mehetett ki vécére, hiába kérte a tanárt. Ismerünk gyereket, akit megaláznak, ha hibázik, és kőkeményen megbüntetnek, ha valamit rosszul csinál. Az ENSZ Gyerekjogi egyezményében ott van feketén-fehéren, hogy milyen jogai vannak egy gyereknek... az iskolában is. Az más kérdés, hogy erről a gyerekek semmit sem tudnak...
Egyetlen gyereknek sem lenne szabad – akár csak ideiglenesen is – elveszítenie a szülőjét azért, mert nem ment iskolába, mondja dr. Gyurkó Szilvi. Márpedig jól látszik, hogy a hét éve szigorított törvény épp a legrosszabb helyzetben lévő, legkiszolgáltatottabb gyerekek életét nyomorítja tovább.
Tényleg ugyanolyan súllyal esik latba az eredeti bántás és a rá adott reakció?
Annak ellenére, hogy ma már viszonylag ritkán látunk embereket, akik a nyilvánosság előtt korbácsolják magukat, mégis rengetegen vannak, akik egy-egy megszegett ígéret vagy elhibázott döntés után úgy érzik, ha nem is a középkorra jellemző mértékben és eszközökkel, de büntetést érdemelnek.
Ismerünk gyereket, akit megbüntettek, mert ivott óra közben. Olyat is, aki nem mehetett ki vécére, hiába kérte a tanárt. Ismerünk gyereket, akit megaláznak, ha hibázik, és kőkeményen megbüntetnek, ha valamit rosszul csinál. Az ENSZ gyermekjogi egyezményében ott van feketén-fehéren, hogy milyen jogai vannak egy gyereknek… az iskolában is. Az más kérdés, hogy erről a gyerekek semmit sem tudnak.