„Ez a mi titkunk, hercegnőm” – Elolvastuk Berkesi Zsuzsa Jó leszek című regényét
Egy könyv a gyerekkori abúzusról, ami után nehéz megszólalni. Pedig muszáj.
Egy könyv a gyerekkori abúzusról, ami után nehéz megszólalni. Pedig muszáj.
Az emberek imádták őket, haláluk után számtalan filmben, könyvben és musicalben dolgozták fel a történetüket, és ha ez nem lenne elég, Beyoncét és Jay-Z-t is megihlette Bonnie és Clyde. Jogosan merül fel tehát a kérdés: hogyan lett a gengszterekből popkulturális ikon?
Ha neked is hiányzik a Vidám Park, a hullámvasút, a dodzsem, a körhinta és a barlangvasút, olvasd el Kurucz Adrienn írását!
Az egyetemi modellváltás miatt a Színház- és Filmművészeti Egyetemről számos olyan diploma előtt álló diák távozott, akiknek az oklevelét külföldi egyetemek állítják ki. Egy rendező szakos hallgató esetében ez azt is jelentette, hogy újra színre kellett vinnie a diplomamunkáját.
Akarod látni minden idők leghitelesebb filmjét a vikingek hőstörténetéről? Meg fogsz lepődni, kit találsz majd benne. (Jó eláruljuk: egy dán királyfit.)
Ha már bennetek is ég a fesztiválláz, ne hagyjátok ki Filákovity Radojka ajánlóját: az ingyenkoncertektől kezdve a sör- és borünnepeken át a felhőtlen hétvégi piknikig a Pilis szívében, csupa izgalmas program közül csemegézhettek.
„Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.” Móricz Zsigmond vetette papírra ezeket a szavakat a Légy jó mindhaláligban, és a színpadi adaptációban Nyilas Misit alakító Vaszary Piri életére tökéletesen illik ez a mondat. Íme, kalandos sorsa, vándorlása, végzete:
Évekkel Goethe Színtan című műve előtt Mary Gartside angol művész közzétette saját válaszát Newton színelméletére – majd gyakorlatilag eltűnt a történelemből.