Antigoné ma talán felső vezető lenne egy férfiak uralta szakmában
Miért éljünk úgy, mint az ókori görög vagy a klasszikus magyar irodalmi hősnők?
Miért éljünk úgy, mint az ókori görög vagy a klasszikus magyar irodalmi hősnők?
Rooney, akit generációja Salingerének is neveznek, annak ellenére furcsán túlhájpoltnak tűnik a nyilvánosságban, hogy visszavonultan él és alig ad interjút. Mi lehet a titka, miért szeretik ennyien?
Szinte kimondani is szürreális: lassan vége az évnek. Jó, persze, hátravan még két izgalmas hónap, de bárhogy is szépítjük, a nagyobbik része már bizony mögöttünk van. Átrohantunk rajta – vagy inkább fordítva? Bárhogy is, itt az ideje, hogy legalább a végébe belelassuljunk. A november ugyanis felejthetetlen élményekkel vár, amiket jó lesz megélni.
Talán nincs még egy olyan mesterség, amit nem férfi mesteremberek űznek, hanem családok, a nők erejére ugyanannyira támaszkodva, mint a férfiakéra. De a kékfestés ilyen: évszázadokra visszamenőleg családtagok együttműködésén alapul, gyerekek, édesanyák, édesapák, nagymamák és nagyapák festik kékre a fehér textileket.
Hermányi Mariann számára nem volt kérdés, milyen pályát választ, de amikor a siker ellenére épp nem jött a munka, nem félt egy másik szakmát is kitanulni. Többek között a színésszé válás rögös útjáról, az osztályfőnökétől, Cserhalmi Györgytől kapott útravalóról, valamint a fiatal színészgeneráció feladatairól is mesélt nekünk.
Anna Kendrick első rendezése azt a történetet meséli el, amikor a '70-es évek Amerikájában egy sorozatgyilkos bement a tévébe áldozatra vadászni.
A Netflix Bármit, csak ezt ne! című sorozata első perctől beránt, jó elmerülni a romantikus világában… hogy aztán az emberben mégiscsak felülkerekedjen a józan ész: azért nagyon sok szempontból nem oké a zsidóság effajta megközelítése.
A színésznő, aki hiába lett sikeres fiatalon, az egészségi állapotát tekintve nagyon korán hatalmas kihívásokat kapott az élettől – mégis maga maradt az önazonosság, az életszeretet és a kedvesség. Isten éltesse 38. születésnapján!