A műhibaperektől való félelem miatt van annyi császármetszés?
Két vezető szerepben lévő szakembert kérdeztünk a magyar szülészeti rendszer kihívásairól, és arról, szerintük hogyan lehetne jobbá tenni az ellátást.
Két vezető szerepben lévő szakembert kérdeztünk a magyar szülészeti rendszer kihívásairól, és arról, szerintük hogyan lehetne jobbá tenni az ellátást.
„Ez egy különleges anyaság, mert nem földi dolgokkal kell foglalkoznod, hanem a szívedben tovább hordozni a babád létét” – mondja Horváth Réka perinatális szaktanácsadó, akivel Filákovity Radojka beszélgetett egy mélyen tabusított témáról, a perinatális veszteségről.
A fiatal lány a bagi romatelepről indulva kitartással és hittel küzd azért, hogy természettudományos pályán tanulhasson tovább.
A nők elleni diszkrimináció felszámolásával foglalkozó bizottság (CEDAW) 48 pontos ajánlást fogalmazott meg Magyarország számára. Kijózanító összefoglaló arról, hol tartunk esélyegyenlőség terén egy független szervezet szerint. (Spoiler: sehol.)
Ki fizetett már többet csak azért, mert egyedül ment valahova? Na, pontosan ezt takarja a szingliadó!
„A szülés pillanatától kezdve kopogtatni kezdtek az emberek, jöttek, és kopogtak, kopogtak, kopogtak. Csak hozták és hozták a dolgokat, ki mit tudott, és azt mondták: »Köszönjük, hogy megszületett a baba«.”
Ilyen életet adni olyan időkben, amikor az életet többnyire elveszik.
„A hamis lakcím azért, hogy a gyerek egy szerintünk megfelelő iskolába kerüljön, abszolút része a magyar gondolkodásmódnak, annak a fajta beidegződésnek, hogy itt mindent okosba’ kell megoldani…” – állapítja meg kisgyerekes szerzőnk, akit sokkolt az is, hogy: