Mózes Zsófi

Mózes Zsófi újságíró, social media manager. Foglalkozik nőügyekkel, hisz a beszéd erejében, ír mindarról, ami nap mint nap körülvesz minket – és amiről nem szívesen veszünk tudomást.

Mózes Zsófi cikkei

Összesen: 385 db cikk

Egy nő előléptetése még ma is mérhetetlen feszültséget kelthet a párkapcsolatában

WMN Ügy – 2024. július 3. – MZS

A nemek közötti munkaerőpiaci egyenlőtlenségek alapjai óvodáskorból eredeztethetők, később pedig a munka-magánélet egyensúlyra, a karrierben való előrejutásra és a családi dinamikákra is hatnak.

Előbb a férfi eszik, aztán a fiú, végül a nő – Őseink táplálkozása növelhette a nemi egyenlőtlenségeket

WMN Life – 2024. július 2. – MZS

A történelem folyamán a fiúk és a férfiak elsőbbséget élveztek az élelemhez való hozzáférésben, ami idővel testi különbségekhez vezetett, és talán még a nők alárendeltségének fenntartásában is szerepet játszott.

A rövid női ruha szemérmetlen, miközben a férfiak félmeztelenül flangálnak nyaranta az utcán – kettős mérce kánikulában

WMN Ügy – 2024. június 27. – MZS

Vegyük például az edzőtermi szelfiket. Ha egy férfi félmeztelenül flexel, az teljesen oké. Sőt, gyakorlatilag a teljesítményéről számol be, elismerésre méltó. Amikor azonban egy nő posztol egy képet magáról, amelyen nyári ruhában – ne adj’ isten, fürdőruhában – élvezi a nyaralását, akkor egyértelműen henceg. És szinte könyörög a dick picekért.

Mózes Zsófi: Látjátok-e, mit írtok, mit kívántok a másiknak, mielőtt megnyomjátok az entert?

WMN Ügy – 2024. június 25. – MZS

A szavaink, legyenek azok szemtől szemben kimondva, vagy egy poszt alá odavetve, nyomot hagynak. Jelzik, hogy mi az, ami oké, amit bátran mondhatunk egy másik embernek – akkor is, vagy kiváltképp akkor, ha nem értünk vele egyet. Megmutatják azt, ami elfogadható, innentől pedig két út áll előttünk…

Az intelligenciánk és a jóllétünk bánja, hogy ma már minden információ karnyújtásnyira van

WMN Egszsg – 2024. június 23. – MZS

Soha nem látott mennyiségű adatban merülünk el nap mint nap, attól a pillanattól kezdve, hogy reggel ránézünk a telefonunkra. De vajon a rendelkezésünkre álló információk valóban segítenek abban, hogy megalapozottabb és logikusabb döntéseket hozzunk, ahogyan azt néhányan korábban megjósolták? Intelligensebbé vagy boldogabbá tesznek minket?

< 1 2 3 4 5 6 7 >