Kurucz Adrienn

Kurucz Adrienn író, újságíró, szerkesztő. 2000 májusa óta dolgozik a sajtóban – azaz (kis matematikai feladvány) jövő tavasszal elmondhatja, hogy az élete felét különféle szerkesztőségekben töltötte, reményei szerint nem haszontalanul. A WMN-nek 2017 óta munkatársa. Leginkább az emberi sorsok, az irodalom, a pszichológia és a természettudományos témák érdeklik. És a macskák.

Kurucz Adrienn cikkei

Összesen: 827 db cikk

Olvasószemüveg, amellyel távolabbra is tisztán látsz

WMN Egszsg – 2024. október 14. – KAd

Negyven felett, azt figyeltem meg (magamon is), az emberek folyton fel-le kapják a szemüvegüket. Már ha nem hagyták épp otthon… Mert a „sima” olvasószemüveggel csak közelre lát élesen az ember, ha felpillant a könyvből, telefonból, étlapból, csak elszédül. Ezek a kényelmetlenségek kiküszöbölhetők egyébként: multifokális szemüveggel vagy kiterjesztett látótávolságú olvasószemüveggel.

Hányféleképpen lehet legyalulni egy nőt?

Kult – 2024. október 12. – KAd

Az Ernelláék Farkaséknál és a Kálmán-nap után elkészült és mozikba került Hajdu Szabolcs trilógiájának színpadról már ismert fináléja: az Egy százalék indián.

Elég volt a csalódásból! – Emberek, akik feladták a társkeresést

WMN Life – 2024. október 11. – KAd

Vajon mi a könnyebb: elfogadni, hogy talán nem lesz többé párkapcsolatunk, pedig vágyunk rá, és felhagyni az ismerkedéssel, vagy megtalálni azt az embert, akit nemcsak szeretni tudunk és viszontszeret minket, de a harmonikus együttlét is lehetséges vele? Vannak, akik inkább az első opciót választják, azaz lemondanak a társkeresésről.

Kutya és gazdája a világ körül: Bella és Andrea mindenhová együtt utaznak

WMN Life – 2024. október 6. – KAd

Czellér Andrea nem akart kutyát. Csakhogy az apukája igen, és 10 évvel ezelőtt hazavitt egy kölyök border collie-t. Majd amikor elutazott pár napra, gyanútlanul rábízta a lányára, Andrea és Bella, a kiskutya, pedig úgy összenőttek, hogy szívtelenség lett volna elválasztani őket egymástól. Így kezdődött egy nagy, közös utazás, amely ezúttal nem csak metafora.

Tibeti gyógyászat és nyugati orvoslás: van-e átjárás?

WMN Egszsg – 2024. szeptember 25. – KAd

A tibeti gyógyászat teljes mértékben holisztikus elveken alapuló rendszer. A betegséget egy egyensúlyából kibillent állapotnak tekinti, és komplex terápiákban gondolkozik. Ennek pillérei az alkatnak megfelelő táplálkozás, a zavaró környezeti és lelki tényezők csökkentése, a leginkább növényi alapú gyógyító szerek használata, amelyeket külső terápiákkal lehet megtámogatni.

< 1 2 3 4 5 6 7 >