„A tudatos olvasás része az is, amikor nem olvasunk”
Hogyan válhatnak intenzívebbé, maradandóbbá az olvasmányélményeink? Erre kínál válaszokat Ella Berthoud biblioterapeuta A tudatos olvasás művészete című, magyarul nemrég megjelent kötetében.
Hogyan válhatnak intenzívebbé, maradandóbbá az olvasmányélményeink? Erre kínál válaszokat Ella Berthoud biblioterapeuta A tudatos olvasás művészete című, magyarul nemrég megjelent kötetében.
Ki sérült meg a mai könyvtár épületében vívott pisztolypárbajban? Mit csinált itt Bruce Willis? Hány éves a legidősebb olvasó? És melyik a legrégebbi itt őrzött kötet? A mai napon ünnepli megalapításának 120. évfordulóját a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár (FSZEK), az ország legnagyobb és legimpozánsabb könyvtára.
Miközben csetlő-botló figuráival meghódította a nagyközönséget a színpadon és a filmvásznon, drámai szerepekben is emlékezetes alakításokat nyújtott, ráadásul filmrendezőként is rendkívüli sikereket ért el. Ma 65 éves a Vígszínház igazgatója.
1994. október 14-én mutatták be a Pulp Fictiont, ami sok mindent megváltoztatott az amerikai filmes szcénában. Többek között újraindította John Travolta karrierjét. És feltette Tarantinót – aki jó darabig hiába küldözgette a filmgyártóknak a forgatókönyveit – a filmes világ térképére. (Igaz, két évvel korábban már bemutatkozott a Kutyaszorítóban-nal.)
A színésznő Kaszás Attila és Tompos Kátya emlékéről, a 40 felett kapott szerepeiről, a társulati lét melletti döntéséről, és készülő TEDx-előadásáról is mesélt Széles-Horváth Annának.
Kiskunhalas ékkövét, a halasi csipkét a világ minden táján együtt emlegetik a brüsszeli és a velencei csipkével. Méltó vetélytársuk ugyanis, pedig ezt a hungarikumot kilenc halasi asszony varrja fáradságot nem ismerve. Királyok, császárnők, pápák, elnökök házában díszeleg a kezük munkája, és csipkéiket mintha selyemszálból varrnák, olykor éveken át készítik.
Az Ernelláék Farkaséknál és a Kálmán-nap után elkészült és mozikba került Hajdu Szabolcs trilógiájának színpadról már ismert fináléja: az Egy százalék indián.
Izlandot az határozza meg, hogy kevesen lakják. Na meg a szél – mondja A megkerülhetetlen Izland című könyv szerzője, akivel Fiala Borcsa beszélgetett tengeribetegségről, viking küzdősportról és forró talajban sült kenyérről.