Pofátlanul játszik a klasszikus művészeti hagyományokkal ez a fiatal festő – Ismerjétek meg Orr Mátét és festményeit
„Tiszteletre méltó régi alkotásokra is sokkal bátrabban tekintünk, szabadabban elemezzük, mint az korábban szokás volt.”
„Tiszteletre méltó régi alkotásokra is sokkal bátrabban tekintünk, szabadabban elemezzük, mint az korábban szokás volt.”
„A barátom nagyijának 1954-ben az ablakon keresztül kellett visszaúsznia az intarziás dobozért, amelyben a család fontos iratait tartották.” – Mi lenne, ha néha kérdeznénk az időseket, és aztán hagynánk őket mesélni?
Újraindult a Jön a baba című sorozat, megnéztük, szerettük. Tévés szakmai ajánló és személyes rajongás Flórától.
Folyamatosan pulzáló Manhattan, egerek agyának neuronhálózata, gigantikus számok és összefüggések – mindez művészi formába rendezve.
Mit tesz az anyuka, ha a gyereke (aki történetesen lány) szeretne megtanulni programozni, de nincs hol? Alapít egy kódoló-iskolát és aztán világsikerre viszi. Oké, oké, a történet tényleg nem ennyire egyszerű… Ismerjétek meg Breuer Anitát, a Logiscool alapítóját, aki idén bekerült az Év Női Startuppere-díj három döntőse közé:
Tudtad, hogy a telefonlistád tisztogatása felér egy kisebb terápiával?
A jóga csodálatos dolog. Ebben egyetértünk, ugye? De nem mindenkinek van ideje vagy lehetősége eljutni az órák helyszínére – és az online jógaóra sem alkalmas bárkinek. Egy magyar startupper kitalálta, hogyan lehet oktató nélkül helyesen elvégezi a gyakorlatokat. Ozsvald Eszter a Yoganotch-csal bekerült a Év Női Startuppere-díj idei döntősei közé:
Azon kevés influenszerek közé tartoznak – talán más nincs is – akik a felelősséget előbb érezték, mint a sikert. Ez nemcsak azért menő, mert ritka, hanem mert úgy kell a magányosan tengődő és magukat egyfolytában megkérdőjelező friss szülőknek egy ilyen oldal, mint egy pohár hideg víz. Mármint az arcukba. Mert Orsi, Eszter és Judit tényleg a pofánkba nyomja, hogy milyenek vagyunk. És milyen jólesik röhögni egyet, mielőtt elgondolkoznánk.