„Ez nem rendes munka, csak kattintgatsz és rajzolgatsz egész nap”
Ebben vagyunk: a kreatív szakma alábecsülése

A kreatív szakmákban dolgozó emberek sokszor szembesülnek azzal, hogy vannak, akik nem értik a munkájuk lényegét, és ők hajlamosak lenézni, értéktelennek gondolni azt. Nem egyszer hallottam, hogy:
- „De hát neked csak pár kattintás, mi kerül ezen ennyibe?”
- „Te egész nap csak rajzolgatsz, nem?”
- „Ha nekem lenne ennyi szabadidőm a home office miatt, nem is tudnék vele mit kezdeni.”
A legtöbben nem rosszindulatból, hanem meggondolatlanságból, tudatlanságból tesznek a fentiekhez hasonló megjegyzéseket. De nagyon le tudja törni az embert, pláne a pályakezdőket, ha úton-útfélen azt hallgatják, hogy a szakmájuk „nem rendes munka”. Pedig mindenki élvezi a kreatív szakemberek munkáinak gyümölcseit, csak esetleg nincsenek tisztában vele. Lender Andi brand designer és WMN Creator videója.
–
@wmn.hu „De hát neked csak pár kattintás, mi kerül ezen ennyibe?” A kreatív szakmában dolgozók túl jól ismerik ezt a mondatot. Mintha a tervezés, a koncepcióalkotás, az évek alatt megszerzett tudás és tapasztalat nem is számítana… Pedig a kreativitás mindenhol ott van körülöttünk – a vizuális világban, amit nap mint nap fogyasztunk. 👉 Lender Andi brand designer és WMN Creator videója most erről mesél: miért gondolják sokan, hogy a kreatív munka „nem rendes munka”, és miért fontos, hogy ezt másképp lássuk. ✨ A WMN Creator programunkban tehetséges, független tartalomkészítőkkel dolgozunk – csatlakozz hozzánk! #wmn #wmnmagazin #wmncreator #brandépítés #design #grafikaitervezés #ebbenvagyunk ♬ eredeti hang – WMN Magazin - WMN Magazin
Ezekhez a szakmákhoz pedig a szakértelem mellett jó sok kreativitás kell, amiből kívülről csak annyi látszik, hogy az illető pötyög a laptopján, a tabletjén vagy a telefonján – nem túl látványos folyamat, de rengeteg időt és energiát igényel. Mindeközben a kutatások szerint itthon a kreatív szakmákban dolgozók fizetése jóval alacsonyabb, mint más európai országokban, sokan emiatt kénytelenek másodállást vállalni. Egy szóval: a kreatív szakmákban dolgozóknak eleve nincs könnyű dolga, és csak tovább rontják a közérzetüket a becsmérlő mondatok. Hasonló megjegyzések helyett érdemes inkább valóban érdeklődni a munkájuk iránt, és felfedezni, mennyi szépséget és kreativitást hoznak mindannyiunk életébe.
Ha érdekel még több tartalom a vizuális megjelenés kapcsán, vagy éppen a márkaépítés foglalkoztat, akkor az @andilndr Instagram-oldalamon még több hasznos tartalmat találsz!