WMN PWR
WMN PWR

„A gyerekeknek esélyük sincs megszeretni a fizikát és a kémiát” – Interjú dr. Radnóti Katalin főiskolai tanárral

WMN PWR – 2022.10.29. – FR

Az „aha-élmény” elmarad, helyette a „nem értem” frusztráló érzése uralkodik el a diákokon, ha kémia- és fizikatanulásról van szó. De hol csúszott el minden? Mit tehet a szülő és mit az iskola annak érdekében, hogy felkeltse a természettudományos érdeklődést a gyerekekben, ami – ahogyan azt a járvány bebizonyította – nem csak annak fontos hosszú távon, aki kutatói pályára készül?

„A szakmai teljesítményemnek mi köze van ahhoz, milyen ruhát veszek fel, milyen a frizurám!?” – Interjú Kis-Tóth Ágnes asztrofizikussal

WMN PWR – 2022.09.04. – FR

„Annak ellenére, hogy most már elfogadjuk, egy nő akár lehet okos is, de mellette szinte elmaradhatatlan, hogy megnézzük és értékeljük őt más, tradicionálisan »nőiesebbnek« vélt kvalitások alapján is” – mondja Kis-Tóth Ágnes asztrofizikus, akivel a tudósokat (és azon belül is a női tudósokat) övező sztereotípiák mellett többek közt arról is beszélgettünk, eljuthat-e az emberiség oda, hogy féreglyukakon keresztül utazzon galaxisok között.

„A matematikában nincs gyűlölet, se kirekesztés” – Interjú Gselmann Eszter matematikussal

WMN PWR – 2022.07.21. – KAd

„Értem azt, hogyan mozognak a bolygók a Nap körül. De, mondjuk, azt nem értem, hogy az egyik ember miért bántja a másikat… Szerintem ezért is szeretem annyira a matematikát, mert ott azt érezhetem, hogy ha kellően kitartó vagyok, akkor bármit megérthetek” – mondja tudós nőket bemutató sorozatunk interjúalanya, Gselmann Eszter. Olvassátok el ezt a beszélgetést feltétlenül, ha ti is ki vagytok éhezve egy igazán tanulságos és nagyon-nagyon őszinte beszélgetésre:

„Az Apolló-programban feleannyi high tech nem volt, mint ma a mobiltelefonjainkban” – Interjú Strádi Andrea űrkutatóval

WMN PWR – 2022.06.24. – FR

Miért csoda, hogy annak idején az Apolló-program egyáltalán sikerrel járt? Reális cél-e jelenleg a Marsra szállás? Miért veszélyesebb a radioaktív sugárzás a dohányosokra? Többek közt ezekről a kérdésekről beszélgettünk Strádi Andrea űrkutatóval:

„Én itt és most tudok nyomot hagyni a világban” – Interjú dr. Tuboly Eszter biobankárral

WMN PWR – 2022.05.29. – KAd

Biológusként indult, aztán kutató lett, ma pedig biobankár, akinek a munkássága komoly hatással lehet például a gyermekonkológia fejlődésére. Hogy mi az a biobank? Ez is kiderül az interjúból; olvassátok el ezt a beszélgetést, és ismerjetek meg egy igazi „tudományos forradalmárt”, dr. Tuboly Esztert!

„A sikeremhez az is hozzátartozik, hogy elég kemény és önkritikus vagyok” – Interjú Daria Dodonovával, a Magyar Telekom gazdasági vezérigazgató-helyettesével

WMN PWR – 2021.12.29. – KAA

Daria Dodonova, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese, egyike a világ még mindig nagyon kis számú női felső vezetőinek. Ráadásul olyasvalaki, aki karrierje során sohasem ütközött akadályokba a neme miatt. Ismerjétek meg inspiráló útját:

„Az ember, amikor kutat, a következő generációk útját egyengeti” – Interjú Pásztor Gabriella részecskefizikussal

WMN PWR – 2021.12.13. – KAd

„Mi nagyon szerencsések vagyunk, mert nekünk az a munkánk, ami a hobbink. […] A gyerekeimnek is mindig azt mondom, olyan munkát válasszanak, amelynél reggel alig várják majd, hogy belekezdhessenek. Nem lehet nyűg, amivel ennyire sok időt kell töltenünk.” Ismerjétek meg Pásztor Gabriellát, hazánk egyik vezető fizikusát!

„Ha ma állnánk szemben egy mamuttal, elhinnénk, hogy meg is ölhet, vagy ezt is csak fake newsnak találnánk?” – Interjú Vásárhelyi Orsolya adattudóssal

WMN PWR – 2021.12.02. – FR

„Sokan rettegnek attól, hogy az oltással chipet ültetnek beléjük – ami lehetetlen –, de attól, hogy a Facebook, amit nehéz kontrollálni, szinte mindent tud róluk, nem félnek. Pedig ez az igazán ijesztő” – mondja Vásárhelyi Orsi adattudós. Interjú.

< 1 2 3 4 5 6 >