Ha a gyereknek pszichológusra van szüksége, az nem a szülő kudarca – A bántalmazás utóéletei
Melyik bántalmazást nehezebb kezelni, ha közeli ismerős vagy ha egy idegen követi el? (Olvasd el a cikket, mielőtt kommentelsz!)
Melyik bántalmazást nehezebb kezelni, ha közeli ismerős vagy ha egy idegen követi el? (Olvasd el a cikket, mielőtt kommentelsz!)
Íme, feketén-fehéren, honnan tudhatod, hogy a gyerekednek szüksége van-e digitális detoxra:
Képzeld el, hogy egy olyan világban élsz, ahol a gyerekedet alapból lenézik, az iskolában nem foglalkoznak vele, a rendőr szerint simán fel lehet pofozni, és ha kilyukad a foga, akkor azt egyszerűen kihúzzák. Azt hiszed, mindez túlzás? Pedig a valóság ott van a szomszédodban.
„Jóval többről van itt szó, mint a tananyagról. Segítenek a gyereknek visszailleszkedni az iskolába, csökken a szeparáció, a kortárs kapcsolatok nem szűnnek meg, a gyerekek pedig legalább részben normális életet élhetnek.”
„Tegyünk keresztbe a pedofiloknak! Neveljünk érzelmileg biztonságban lévő gyerekeket!” Dr. Gyurkó Szilvia írása.
„Tudomásul kell végre vennünk, hogy a családon belüli erőszak létezik, ha tetszik, ha nem. Mégpedig átlagcsaládok átlagotthonaiban. Csak rajtunk áll, hogy mit kezdünk vele” – mondja a Születésnap című dán film kapcsán pszichológus szerzőnk.
Nagyon fontos, hogy a vagyonmegosztás után is tükörbe tudj nézni.
Dr. Benyó Gábor orvosigazgató szerint a gyermekhospice olyan dolog, amiről nem igazán akarunk tudni, és végképp nem akarunk részt venni benne. A Tábitha Gyermekhospice-ház dolgozói azonban nagyon nem így gondolkoznak. Szerencsére.