Mesebeli szalmaházba költözni igenis lehetséges (és érdemes is)!
Környezetkímélő, kényelmes, szép és nem fújja el a farkas: mi az? Szalmabálaház: a jövő (és jelen) építészetének egyik nagy lehetősége.
Környezetkímélő, kényelmes, szép és nem fújja el a farkas: mi az? Szalmabálaház: a jövő (és jelen) építészetének egyik nagy lehetősége.
Nyolc gondolat arról, milyen súlyos problémákra utal az egyre rövidülő síszezon, és ki mit tesz azért, hogy megőrizze a nagy kincset: a havat.
Bár az úgynevezett greenwashingban vastagon érintettek a ruhacégek, sokszor előfordul, hogy még őket is átverik – állítja a BBC cikke. Ezzel pedig mindannyian rosszul járunk.
Képzeld el, hogy a gyerekkorod úgy telik, hogy az óceán vize olykor átcsap az egész településen, ahol élsz, elárasztva mindent sós vízzel, szeméttel és törmelékkel.
Míg nekünk itt, Magyarországon még „csak” nagyon melegünk van, addig mások otthonát a világ különböző pontjain elborítja a szemét, megint másoké pedig víz alá kerül. Sokszor nagyon kicsinek és jelentéktelennek érezhetjük magunkat, ha a környezetvédelem ügyének megoldásáról van szó, pedig egyéni és társadalmi szinten is bőven van tennivalónk. De hol kezdjük? Többek közt erre keresték a választ az idei TEDx-en, amelynek központi témája a fenntarthatóság volt.
Magyarországon csak idén júliusban 4,5 százalékkal többen haltak meg hőhullámok miatt az átlagosnál. Európában ez a szám 53 ezerrel több halálesetet jelent a 2016 és 2019 között mért átlaghoz képest. És hogy ez mit jelent? Többek közt azt, hogy a klímaváltozás hatásai felett már nem hunyhatunk szemet.
„Nem védhetünk meg mindent, amit szeretnénk, de annál sokkal többet tehetünk, mintsem hogy üljünk ölbe tett kézzel.”
Anna Eszter nagy kalandra vállalkozik: elhatározta, hogy „kizöldíti” a WMN szerkesztőségét, megkeresi azokat a pontokat az életünkben, ahol ténylegesen csökkenthetjük az ökológiai lábnyomunkat. Otthon, egyedileg, és az irodában közösen is. Lesz dolga.