Negatív rekord közelében a Velencei-tó vízszintje, és a nyár csak most kezdődött
Kajak-kenu akadémiára futotta, de arra, hogy érdemben kezdjenek valamit a kiszáradó Velencei-tóval, arra nem.
Kajak-kenu akadémiára futotta, de arra, hogy érdemben kezdjenek valamit a kiszáradó Velencei-tóval, arra nem.
Mit lehet tenni az elefántokért ott, ahol egy elefántcsorda egyetlen éjszaka alatt tönkreteheti egy család megélhetését?
Egyre több fotó készül az erdők szelleméről, a fokozottan védett vadmacskákról. Ez arra utal, hogy a kihalás közelében álló faj szép lassan visszatér az erdőkbe. Vagy nem is volt soha veszélyben, csak ennyire jól rejtőzködött?
„Biztos vagyok benne, hogy szíve szerint Gombe-ben töltötte volna az életét az erdőjében a csimpánzaival, de azt is tudta, ha nem indul el 40 éves turnéjára a világ körül, akkor ez az erdő, és még sok másik, és ezek a csimpánzok megsemmisülnek” – Mészáros Enikő, a magyarországi Jane Goodall Intézet egykori elnöke osztja meg személyes emlékeit a legendás környezetvédőről.
Ha a természeti értékeink megóvása a cél, erős nap volt a szerda: ismét egy folyómeder kotrása miatt pusztul az élővilág, és a tömeges tavaszi madármérgezés ügyében is nyomozás indult.
Fair play lazachalászat, medvelottó, eltérő testbeszéd, félreérthető szófordulatok és eleinte idegenül ható szociális problémák. Csak néhány dolog, amivel a 8 évvel ezelőtt Alaszkába költözött Tedd Tünde szembesült. Azt mondja: az első évben legszívesebben menekülne az ember, most azonban már nem tudná maga mögött hagyni az országot, ahol a lakosok végtelenül egyenesek, a természetnek köszönhetően pedig igazán áldottnak érezheted magad.
Zűrös helyzet alakult ki a Budakeszi Vadasparkba tervezett új parkoló körül. Egy helyi botanikus szerint a beruházás egy regionálisan ritka növényfajt sodorna veszélybe. A park vezetése viszont úgy látja, a beruházás egy régóta fennálló problémára jelentene megoldást, és csak csúcsidőben nyitnák meg a parkolót.
Nők, akik a természetvédelmet tették küldetésükké, egyetlen céllal: hogy egy jobb világot hagyjanak a következő generációkra.
Jogos a kérdés: ilyen sokakat érdekel az állatok öncélú mutogatása? Vagy épp ellenkezőleg: új ismeretekért, tapasztalatokért látogatnak el ezekre a helyekre? Az állatok csak eszközök? Létezik-e egy felsőbb értékű jó?
Ha az ember azért öl állatot, mert szüksége van a húsára az életben maradáshoz, az a létfenntartás miatt történik. Ha úgy öl, hogy reális esélye van arra, hogy ugyanannyit veszítsen, mint a másik fél, akkor sportszerűen jár el. Ha azért pusztít, hogy az ökoszisztémát segítse, a természetvédelem hajtja. De ha csupán szórakozásból gyilkol…