„Patikus, őrölt koponyát, lesz szíves!” – Pár száz éve még mind kannibálok voltunk
A múmiák napjainkban felbecsülhetetlen értékű műkincsek. De ez nem volt mindig így.
A keresett kifejezés: "Polner Laura"
Összesen: 31 db találatA múmiák napjainkban felbecsülhetetlen értékű műkincsek. De ez nem volt mindig így.
A WMN egyik legújabb szerzője: Laura. Íme, a Proust-kérdésekre adott válaszai, amelyek nagyon őszinték és néha kemények is:
Éljen az önszeretet és a testpozitív élet védőszentje, Lizzo! A vele készült új dokumentumfilmet Csepelyi Adrienn ajánlja.
A meg nem élt érzések előbb-utóbb felszínre törnek – néha a szó szoros értelmében. Mert míg van, aki a teste díszítéseként, önkifejezési módként használja a mintákat, a varratás motivációja lehet a trauma is:
Miért van az, hogy a konfekciós ruhadarabok szinte senkire sem passzolnak? Milyen szempontok vezéreljenek bennünket, ha valóban nekünk való ruhákat szeretnénk viselni, és a környezetvédelem is fontos számunkra? Ezekről a témákról beszélgetett többek közt szerzőnk Szabó Gabi divattervezővel, aki érdekes módon egyáltalán nem követi figyelemmel az aktuális trendeket.
A csoda című új Netflix-film kapcsán járt utána Polner Laura a vallásos éhezésnek: kik, milyen okból és milyen eredménnyel koplaltak? Szentté avatástól a lázadáson át az éhhalálig.
A nők teste alapvetően különbözik a férfiakétól – ezt mindenki tudja. Mégis egészen mostanáig kellett várni, hogy női töréstesztbábukon is teszteljék, mennyire véd az autó baleset esetén. Pedig miközben a nők 17 százalékkal gyakrabban halnak meg, és 73 százalékkal nagyobb eséllyel sérülnek meg egy autóbalesetben, mégis a férfiakhoz képest jóval kevesebb közúti karambolt okoznak.
„Így adtam engedélyt magamnak arra, hogy kidíszítsem ezt a testet. A testet, amit, mint valami átmeneti albérletet, sosem mertem belakni. Aminek a falait sosem mertem a magam kedvére átfesteni, ahol nem mertem otthon érezni magam, amiben csak mint helytartó éltem, éveket várva a nagy felújításra, ami után érdemes leszek majd hazát építeni benne.”
Vajon miért tiltották be a Harry Pottert vagy A szolgálólány meséjét? Melyik kötet volt az, aminek akkora hatalmat tulajdonítottak a hidegháborús időkben, hogy a tiltás ellenére a CIA támogatta a titkos terjesztését? És mindenekelőtt: mit keresnek ma ezek a kötetek a könyvespolcunkon?
A Z generáció felfedezte magának nagyanyáink szabadidős elfoglaltságait, és a saját képére formálta azokat – így kapott helyet a lázadás és az aktivizmus a textilen.