Keresés

A keresett kifejezés: "Beszélnünk kell"

Összesen: 150 db találat

„Az örökbefogadás minden egyes szereplője veszteséggel érkezik a történetbe” – Beszélnünk kell! – Az örökbefogadásról

Long – 2021. május 27. – O-TN, DTK

A Beszélnünk kell! történetének rendhagyó adásában most nem ketten, hanem hárman ülnek a stúdióban: Grecsó Krisztián író, szerkesztő, apuka mesél D.Tóth Krisztának és Orvos-Tóth Noéminek őszintén arról, mit él meg, milyen folyamatokon megy keresztül egy örökbefogadó szülő, mire megérkezik az, akire mindennél jobban vágyott. Hallgassátok:

Nyáry Luca: A vizsgán ne a hólyagunk és a betétünk teherbírását mérjék fel, hanem a szellemi képességeinket!

WMN Life – 2021. május 14. – NyL

„…ami ebben a helyzetben zavart, az a felismerés, hogy még én, a nagyszájú feminista is annyira beparáztam attól, hogy idegenek előtt beszéljek a menstruációmról, hogy inkább meg se próbáltam. És ennek kapcsán ismét ráébredtem, hogy pontosan mekkora tabu is a menstruáció, és sokszor mekkora hátrányt jelent azok számára, akik együtt élnek vele.”

A „szégyenlősség” ára – Miért kellene sokkal többet foglalkozni az intim női egészséggel?

WMN Ügy – 2021. május 14. – BS

Az, hogy a női intimitást annyi tabu övezi, számos egészségügyi kockázatot rejt magában. Miért alakult ki ez a kommunikációs homály a bugyik tartalmát illetően, milyen káros, hosszú távú következményei lehetnek, és mit tehetünk azért, hogy ez megváltozzon a jövőben? Olvassátok el erről Baló Sára írását:

„Az apai szeretet hiánya életen át tartó sebeket okoz” – Beszélnünk kell! – Az apasebekről, a mérgező apákról

Long – 2021. május 13. – O-TN, DTK

"Az apa hiánya nehezebben megdolgozható, mint az, ha rosszul van jelen. A létező rosszhoz ugyanis lehet valamifajta érzelmi viszonyt kialakítani, a nincshez, a hiányhoz viszont nagyon nehéz." Az apánkkal való kapcsolatunkban sokféle módon sérülhetünk; ezek a sebek pedig mélyre mennek és nagyon nehezen gyógyulnak. Itt a Beszélnünk kell! e heti adása D. Tóth Krisztával és Orvos-Tóth Noémivel a mérgező anyák után a másik nagy taburól: a mérgező apákról, az apasebekről.

Túl sokat bántjuk egymást, és nem hisszük el, hogy szerethetők vagyunk – Beszélnünk kell! – A párkapcsolati kommunikációról

Long – 2021. május 6. – O-TN, DTK

Hatalmas terhet rakunk a párkapcsolatunkra a gyerekkorból hozott mintákkal, áthallásokkal. Így sok esetben egy konfliktusos helyzet során nem is az aktuálisan felhozott probléma jelenti a valódi gondot: valójában nem arról veszekszünk például, ki hozza el a gyereket az óvodából, hanem arról, számíthatunk-e a másikra. A helyzetet tovább nehezíti, hogy gyerekkorban nem tanuljuk meg, hogyan lehet jól és hatékonyan konfliktust kezelni. Nem csoda, hogy sokszor elveszettnek érezzük magunkat… D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi a Beszélnünk kell! e heti adásában a párkapcsolati kommunikáció útvesztőiben igyekszik kalauzolni minket, és rávilágítani a legfontosabb problémákra, valamint megoldási lehetőségekre. Hallgassátok:

Elhiszed, hogy elég jó vagy? – Beszélnünk kell! – Az imposztor-szindrómáról

Long – 2021. április 29. – O-TN, DTK

Az imposztor-szindróma elhiteti veled, hogy értéktelen vagy; izolál másoktól. Nem engedi, hogy magadévá tedd, és megéld a sikereidet, hogy igazán felismerd az értékeidet, és elhidd: ELÉG vagy, JÓ vagy. A gyökerei egészen a gyerekkorba nyúlnak vissza, és nagyon súlyos szorongásokat okozhatnak. Ezt beszélte meg DTK és Orvos-Tóth Noémi ezen a héten. Hallgassátok:

„A fenyegetettség megmarad, és nem az a megoldás, ha letagadjuk vagy kizárjuk az életünkből” – Interjú egy pszichoterapeutával a poszt-Covid-tünetekről

WMN Life – 2021. április 29. – GyD

„Leginkább fokozódó szorongásos tünetek jelenlétét, erősödését tapasztaljuk, aminek talán az lehet az oka, hogy annyi kiszámíthatatlanság történt velünk, hogy már nincs tovább, kimerült a védekezőrendszerünk, nem tudjuk, hogyan lehet tovább alkalmazkodni – ilyenkor az emberek jelentős része vészreakciókat, fokozott stressz reakciókat ad.” Van megoldás arra, ha az ember pszichés kimerültség jeleit tapasztalja magán – csak időben kell segítséget kérni.

„Nem csak törünk, forrunk is” – Beszélnünk kell! – Arról, hogy mi marad belőlünk a Covid után (2. ÉVAD PREMIER)

Long – 2021. április 22. – O-TN, DTK

Márpedig mindannyian törünk… Azt, hogy ez mennyire így van, az elmúlt bő egy év is bizonyítja. D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi nagy sikerű podcastja visszatér, itt a második évad premierje, ami olyan, mint egy jóleső, „gőzkieresztős” kibeszélő mindarról, ami történt velünk – a krónikus stressztől a húsba vágó veszteségeken át az egzisztenciális megborulásig. Hallgassátok meg, és érezzétek: minden látszat ellenére mégsem vagytok egyedül!

„Tudom, érzem és hiszem, hogy mindaz, ami miatt a cigányokat gyűlölni szokás, nem a cigányságukból fakad” – Fügödi naplók

WMN Ügy – 2021. április 5. – BF

Mi a különbség aközött, ha egy fehér, középosztálybeli nő kér segítséget, hogy kiléphessen a bántalmazó kapcsolatából vagy ha egy cigány nő teszi ugyanezt? Milyen érzés nemet mondani annak, aki félve kér tőled támogatást? Az indahouse-os Benkő Fruzsi újabb súlyos kérdéseket vet fel naplójában.

Ha szinte kisétálsz a világból, másnap fájni fog a s… feneked

WMN Life – 2021. április 1. – TF

Találós kérdés: fogyasztó, stresszoldó, erősítő és kedélyjavító, szinte mindenki csinálja, és segít eljutni A-ból B-be – mi az? Nyilván kitaláltátok, hogy a gyaloglás. De vajon tekinthető sportnak a sokszor alulértékelt séta? Szakértőt is megkérdeztünk.

< 7 8 9 10 11 12 13 >