Long
Long

„Próbálok pozitív üzeneteket átadni az embereknek, nekem ez a túlélés eszköze” – Balsai Móni és Juhász Anna a Popfilterben

Long – 2021.03.29. – CSA

Megrázóan szép és lebilincselően sokfelé kalandozó az e heti Popfilter, amelyben szó volt súlyos immunbetegségekről, nőiségről, elveszített hajról, meddőségről, erős és kivételes nőalakokról, önmagunk szépségéhez fűződő viszonyunkról és arról, mit ró a Covid a nőkre a háztartásban. Ha úgy érzed, magad alatt vagy, ez a beszélgetés kicsit helyrebillenti majd a világot.

„Ami érzelmileg történik bennünk, az fizikailag is hatással van ránk” – A tíz legerősebb gondolat a Bátorságlabor Hesnával podcast első évadából

Long – 2021.03.25. – AGH

Véget ért a Bátorságlabor Hesnával podcastsorozat első évada, búcsúzóul pedig elhoztuk nektek a kedvenc gondolatainkat az elmúlt hét hétből. Ne aggódjatok, hamarosan folytatjuk, de addig is áruljátok el: melyik beszélgetés volt a kedvencetek?

„Ingerült, fáradt embertömegek várják sóvárogva, hogy manipulálják őket” – Tóth Krisztina a Popfilterben

Long – 2021.03.22. – CSA

Tóth Krisztina szerint akár kecsegtető is lehetne azt gondolni, hogy még egy világjárvány közepén is képes felkavarni bennünket egy irodalmi probléma, de valójában inkább arról van szó, hogy „a halálosan kimerült, megvadított tömegeket időnként egy irányba terelik, hogy itt lehet őrjöngeni”. A Popfilter e heti adásában Csepelyi Adri vele beszélget.

Dr. Máté Gábor: Azért tagadjuk meg magunkat, hogy mások elfogadjanak minket – Bátorságlabor Hesnával

Long – 2021.03.18. – AGH

Az életünk során sokszor tesszük fel magunknak a kérdést: mi a baj velünk? Ám dr. Máté Gábor Kanadában élő orvos, pszichoterapeuta szerint a valódi kérdés inkább az: mi történt velünk, aminek hatására traumatizálódtunk? És mit tehetünk azért, hogy ezt a traumát ne adjuk tovább a következő generációknak?

„Anyák napjára két meghívó érkezik az oviból: egyik anyának és másik anyának” – Az Anyáim története című filmről a Popfilterben

Long – 2021.03.15. – CSA

Csepelyi Adri ezúttal az Anyáim története című dokumentumfilm kapcsán beszélgetett Dér Asia és Haragonics Sára rendezőkkel, illetve Pál Marcival, az A család az család mozgalom egyik vezéralakjával, örökbefogadásról, toleranciáról, előítéletekről és belső vívódásokról, aminek a végén még pár meghatott könnyet is elmorzsoltak.

Zacher Gábor: Elgondolkodtam rajta, hogy ebbe én is belehalhatok – Bátorságlabor Hesnával

Long – 2021.03.11. – WMN

Mentőorvosként és a Covid–19-osztályon Zacher Gábor nap mint nap szembesül a járvány súlyosságával. A stúdióba is épp egy huszonnégy órás ügyeletből érkezett, ennek ellenére a tőle megszokott elánnal beszélt a munkájáról és a munkafüggőségéről, arról, hogyan hatott a Covid–19 az egészségügyre. A Bátorságlabor Hesnával podcastsorozat legújabb epizódjában azért szóba kerültek a személyes veszteségek és a fiával való kapcsolata is.

„Húsz évemet elpazaroltam komplexusokra, parákra, felesleges félelmekre” – Pataki Ági és Karafiáth Orsolya a Popfilterben

Long – 2021.03.08. – CSA

A mai Popfilterben annyi a felemelő és megszívlelendő gondolat szépségről, önelfogadásról és az öregedéshez való viszonyunkról, hogy legszívesebben receptre írnánk fel mindenkinek az adást!

Angster Mária: A családi titkok tudattalanul is befolyásolják a további generációk életét – Bátorságlabor Hesnával

Long – 2021.03.04. – WMN

„A testi-lelki bajaink kialakulását nem lehet csupán a saját életünk eseményei alapján megérteni, az ember ugyanis nem önállóan, hanem komplex rendszerekbe szerveződve éli az életét; össze van huzalozva másokkal. Épp ezért a problémái, a traumái, a minták, amiket tudattalanul követ, sokszor nem is az övéi, hanem úgy veszi át akár a szűkebb, akár a tágabb családjából, felmenőitől” – vallja Angster Mária pszichológus, pszichoterapeuta, a családállítás hazai meghonosítója, aki a Bátorságlabor Hesnával podcastsorozat legújabb adásának vendége.