Fiala Borcsa

Fiala Borcsa újságíró, a WMN főszerkesztője, 11 regény és novelláskötet szerzője, két felnőtt anyukája, Az élet sava Borcsa beszélgetős gasztroműsor 11 évadának házigazdája, aki legfőképpen történetmesélőként definiálja magát. Érdeklődési körének rádiusza igen nagy, lelkesen ír a legkülönfélébb témákról, legyen az Mata Hari élete, a legújabb blockbuster horror, nőgyógyászat a hajléktalanszálláson, vagy a gonosz mostohák mítosza. Az íráson kívül talán csak enni, etetni és főzni szeret jobban.

Fiala Borcsa cikkei

Összesen: 1411 db cikk

„Nem tudom, mi az a gyerekkor, mert nekem olyan nem volt” – Iza története

WMN Life – 2024. november 8. – FB

Iza 28 éves, egy éve él a gödöllői Családok Átmeneti Otthonában a párjával és a három gyerekével. Nagyon nehéz múltat tudhat maga mögött, és a jövőjét illetően is úgy érzi, nincsenek jó kilátásai. De azért az erős ellenszél, és minden kihívás ellenére is igyekszik boldogulni.

„Az exem anyámnak írt évekkel a szakításunk után” – üzenni a volt szerelemnek: igen vagy nem?

WMN Zizi – 2024. november 3. – FB

Akivel korábban minden ügyes-bajos dolgodat, minden gondolatodat megosztottad, szakítás után idegenebb lesz mindenki másnál. De nemcsak a szívben támad hatalmas űr, hanem a kommunikációs csatornákban is. Az emberben pedig előbukkanhat a vágy, hogy ráírjon az exére. De vajon okos dolog? És mi sülhet ki belőle?

Egy nevelőszülő története: „Van, hogy Bence édesanyja is anyának hív engem a kisfia előtt”

WMN Ügy – 2024. november 2. – FB

Amikor a Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársa megérkezett Dóra otthonába, hogy elvégezze a frissen kötelezővé tett életvitel-vizsgálatot, ami a gyermekvédelemben dolgozókat és a nevelőszülőket érinti, elnézve a körülményeket, ahová Bence nyolc hónapos korában került, végül csak azt kérdezte: nem lesz-e nagy a váltás a kisfiúnak, ha majd haza kell őt gondozni?

A nő, aki saját megerőszakolásából forgatott dokumentumfilmet

Kult – 2024. október 30. – FB

Óriási bátorság kell ahhoz, hogy az ember beszélni tudjon a megerőszakolásáról, újra és újra. Az pedig, hogy az esetéből videós naplót, majd dokumentumfilmet forgasson, és azzal álljon ki a nyilvánosság elé igazságot követelve nemcsak magának, hanem minden hozzá hasonló nőnek egy patriarchális társadalomban, olyan merészséget igényel, ami kevesekre jellemző.

Terézia Mora: Azt tanuljuk meg nőként, hogy nem érdemeljük meg a szerelmet, ha nem invesztálunk bele

Kult – 2024. október 29. – FB

Négykötetnyi férfi főszereplő után Terézia Mora, magyar származású német író egy okos, szép, szenvedélyes, a környezete szerint azonban kissé trampli nőt tett meg főhősének. A Muna avagy az élet fele egy sodró erejű szerelem kapcsán ugyanúgy érinti a párkapcsolati abúzus és a szenvedélybeteg szülő mellett felnövő gyerek problémáját, mint a női léttel, valamint a szépséggel járó terheket, és azt, hogy mennyivel nehezebb nőként érvényesülni.

< 1 2 3 4 5 6 7 >