Beszélnünk kell!
Beszélnünk kell!

Kinek áll a világ? – Beszélnünk kell! – Az extrovertált és introvertált személyiségtípusokról

Beszélnünk kell! – 2021.06.03. – O-TN, DTK

Extrovertált és introvertált személyiség – két külön világ… legalábbis szeretünk rájuk így tekinteni. Holott a valóság – mint oly sok esetben – nem ennyire fekete-fehér. Itt a Beszélnünk kell! e heti adása az extrovertált és introvertált személyiségtípusokról, és arról, hogy mit kezdünk egymással.

„Az örökbefogadás minden egyes szereplője veszteséggel érkezik a történetbe” – Beszélnünk kell! – Az örökbefogadásról

Beszélnünk kell! – 2021.05.27. – O-TN, DTK

A Beszélnünk kell! történetének rendhagyó adásában most nem ketten, hanem hárman ülnek a stúdióban: Grecsó Krisztián író, szerkesztő, apuka mesél D.Tóth Krisztának és Orvos-Tóth Noéminek őszintén arról, mit él meg, milyen folyamatokon megy keresztül egy örökbefogadó szülő, mire megérkezik az, akire mindennél jobban vágyott. Hallgassátok:

„Az apai szeretet hiánya életen át tartó sebeket okoz” – Beszélnünk kell! – Az apasebekről, a mérgező apákról

Beszélnünk kell! – 2021.05.13. – O-TN, DTK

"Az apa hiánya nehezebben megdolgozható, mint az, ha rosszul van jelen. A létező rosszhoz ugyanis lehet valamifajta érzelmi viszonyt kialakítani, a nincshez, a hiányhoz viszont nagyon nehéz." Az apánkkal való kapcsolatunkban sokféle módon sérülhetünk; ezek a sebek pedig mélyre mennek és nagyon nehezen gyógyulnak. Itt a Beszélnünk kell! e heti adása D. Tóth Krisztával és Orvos-Tóth Noémivel a mérgező anyák után a másik nagy taburól: a mérgező apákról, az apasebekről.

Túl sokat bántjuk egymást, és nem hisszük el, hogy szerethetők vagyunk – Beszélnünk kell! – A párkapcsolati kommunikációról

Beszélnünk kell! – 2021.05.06. – O-TN, DTK

Hatalmas terhet rakunk a párkapcsolatunkra a gyerekkorból hozott mintákkal, áthallásokkal. Így sok esetben egy konfliktusos helyzet során nem is az aktuálisan felhozott probléma jelenti a valódi gondot: valójában nem arról veszekszünk például, ki hozza el a gyereket az óvodából, hanem arról, számíthatunk-e a másikra. A helyzetet tovább nehezíti, hogy gyerekkorban nem tanuljuk meg, hogyan lehet jól és hatékonyan konfliktust kezelni. Nem csoda, hogy sokszor elveszettnek érezzük magunkat… D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi a Beszélnünk kell! e heti adásában a párkapcsolati kommunikáció útvesztőiben igyekszik kalauzolni minket, és rávilágítani a legfontosabb problémákra, valamint megoldási lehetőségekre. Hallgassátok:

Elhiszed, hogy elég jó vagy? – Beszélnünk kell! – Az imposztor-szindrómáról

Beszélnünk kell! – 2021.04.29. – O-TN, DTK

Az imposztor-szindróma elhiteti veled, hogy értéktelen vagy; izolál másoktól. Nem engedi, hogy magadévá tedd, és megéld a sikereidet, hogy igazán felismerd az értékeidet, és elhidd: ELÉG vagy, JÓ vagy. A gyökerei egészen a gyerekkorba nyúlnak vissza, és nagyon súlyos szorongásokat okozhatnak. Ezt beszélte meg DTK és Orvos-Tóth Noémi ezen a héten. Hallgassátok:

„Nem csak törünk, forrunk is” – Beszélnünk kell! – Arról, hogy mi marad belőlünk a Covid után (2. ÉVAD PREMIER)

Beszélnünk kell! – 2021.04.22. – O-TN, DTK

Márpedig mindannyian törünk… Azt, hogy ez mennyire így van, az elmúlt bő egy év is bizonyítja. D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi nagy sikerű podcastja visszatér, itt a második évad premierje, ami olyan, mint egy jóleső, „gőzkieresztős” kibeszélő mindarról, ami történt velünk – a krónikus stressztől a húsba vágó veszteségeken át az egzisztenciális megborulásig. Hallgassátok meg, és érezzétek: minden látszat ellenére mégsem vagytok egyedül!

„Azzal kapcsolódunk össze, akinek a korai sérülései rímelnek a mieinkre” – A tíz legerősebb gondolat a Beszélnünk kell! podcast első évadából

Beszélnünk kell! – 2020.12.07. – FR

D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi podcast-sorozata, a Beszélnünk kell! első évada nemrég véget ért, a műsor szerkesztője, Filákovity Radojka viszont elhozta nektek a kedvenc gondolatait az elmúlt tizenkét hétből. Nektek melyik epizód volt a kedvencetek?

A párok esetében a szex sokszor feladattá válik – Beszélnünk kell! – A szexről (ÉVADZÁRÓ)

Beszélnünk kell! – 2020.12.03. – O-TN, DTK

Szexuális lényként jövünk a világra, mégsem ismerjük, nem merjük megélni a saját szexualitásunkat. Miért színleljük az orgazmust? Miért szexelünk? Mi a szexuális együttlét célja? Hogyan segít a maszturbálás önmagunk megismerésében? Ezekre a kérdésekre sokunknak egy életen át nincsenek válaszai. D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi a Beszélnünk kell! podcastsorozat évadzáró epizódjában nem finomkodik: tabuk nélkül beszélgetnek az életünk egy fontos és elidegeníthetetlen, ám szégyenérzettel, elhallgatásokkal teli területéről: a szexről. Hallgassátok meg – bátran!

< 1 2 3 4 5 6 7 >