Beszélnünk kell!
Beszélnünk kell!

„Sokszor az igazságnál is fontosabb, hogy számunkra ismerős világban létezhessünk” – Beszélnünk kell! – A hazugságról, titkokról és a megtévesztésről

Beszélnünk kell! – 2021.11.04. – O-TN, DTK

A hazugságot, titkokat és megtévesztést mindannyian jól ismerjük, ugyanis egyszerre vagyunk elkövetői és elszenvedői. Az a helyzet ugyanis, hogy az ember nem sokkal azután, hogy megtanul beszélni, elsajátítja a hazugság, a manipuláció, a megtévesztés képességét is. Itt a Beszélnünk kell! podcast legújabb epizódja a hazugság pszichológiájáról:

A gyerek dühe és agressziója mögött a legtöbb esetben félelem, szorongás van – Beszélnünk kell! – A gyerekeink romló lelkiállapotáról (3. ÉVAD PREMIER)

Beszélnünk kell! – 2021.10.28. – O-TN, DTK

Egyre több gyerek küzd súlyos szorongással, depresszióval. A friss statisztikák szerint a tíz–tizenkilenc évesek között nő az öngyilkosságok száma. Nincsenek jól a gyerekeink, és ezért mi, felnőttek is felelősek vagyunk. Szembe kell néznünk azzal, hogy mit teszünk, mit tettünk, mit tesz a világ a gyerekeinkkel. Itt a Beszélnünk kell! podcastsorozat harmadik évadának premieradása D.Tóth Krisztával és Orvos-Tóth Noémivel:

Gyerekkori tapasztalatainkat játsszuk újra a kapcsolatainkban – Beszélnünk kell! – A szülői mintákról: újraéled vagy átírod őket? (ÉVADZÁRÓ)

Beszélnünk kell! – 2021.06.17. – O-TN, DTK

„Meséld el, hogyan szerettek, és elmondom, hogyan szeretsz” – mondja a sokat idézett terapeuta, Esther Perel. A szeretetre való képességet élményeken, tapasztalatokon keresztül sajátítjuk el kisgyermekkorban. Ezek hihetetlen mélységekbe, sejtszinten íródnak belénk, és meghatározzák, kivé válunk; hogyan kapcsolódunk, kit és hogyan szeretünk. D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi a Beszélnünk kell! záróepizódjában a legmeghatározóbb élményünk, a szülői minták hatásairól beszélgetnek.

Hol kezdődsz te és hol végződöm én? – Beszélnünk kell! – A féltékenységről és az irigységről

Beszélnünk kell! – 2021.06.10. – O-TN, DTK

A saját féltékenységünkkel és az irigységünkkel való szembesülés sosem kényelmes, sokszor igazi belső tabu. Ahhoz azonban, hogy ne keseríthessék meg a mindennapjainkat, érdemes megvizsgálni ezeknek az érzéseknek a gyökereit. Ebben segít D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi a Beszélnünk kell! legújabb epizódjában.

Kinek áll a világ? – Beszélnünk kell! – Az extrovertált és introvertált személyiségtípusokról

Beszélnünk kell! – 2021.06.03. – O-TN, DTK

Extrovertált és introvertált személyiség – két külön világ… legalábbis szeretünk rájuk így tekinteni. Holott a valóság – mint oly sok esetben – nem ennyire fekete-fehér. Itt a Beszélnünk kell! e heti adása az extrovertált és introvertált személyiségtípusokról, és arról, hogy mit kezdünk egymással.

„Az örökbefogadás minden egyes szereplője veszteséggel érkezik a történetbe” – Beszélnünk kell! – Az örökbefogadásról

Beszélnünk kell! – 2021.05.27. – O-TN, DTK

A Beszélnünk kell! történetének rendhagyó adásában most nem ketten, hanem hárman ülnek a stúdióban: Grecsó Krisztián író, szerkesztő, apuka mesél D.Tóth Krisztának és Orvos-Tóth Noéminek őszintén arról, mit él meg, milyen folyamatokon megy keresztül egy örökbefogadó szülő, mire megérkezik az, akire mindennél jobban vágyott. Hallgassátok:

„Az apai szeretet hiánya életen át tartó sebeket okoz” – Beszélnünk kell! – Az apasebekről, a mérgező apákról

Beszélnünk kell! – 2021.05.13. – O-TN, DTK

"Az apa hiánya nehezebben megdolgozható, mint az, ha rosszul van jelen. A létező rosszhoz ugyanis lehet valamifajta érzelmi viszonyt kialakítani, a nincshez, a hiányhoz viszont nagyon nehéz." Az apánkkal való kapcsolatunkban sokféle módon sérülhetünk; ezek a sebek pedig mélyre mennek és nagyon nehezen gyógyulnak. Itt a Beszélnünk kell! e heti adása D. Tóth Krisztával és Orvos-Tóth Noémivel a mérgező anyák után a másik nagy taburól: a mérgező apákról, az apasebekről.

Túl sokat bántjuk egymást, és nem hisszük el, hogy szerethetők vagyunk – Beszélnünk kell! – A párkapcsolati kommunikációról

Beszélnünk kell! – 2021.05.06. – O-TN, DTK

Hatalmas terhet rakunk a párkapcsolatunkra a gyerekkorból hozott mintákkal, áthallásokkal. Így sok esetben egy konfliktusos helyzet során nem is az aktuálisan felhozott probléma jelenti a valódi gondot: valójában nem arról veszekszünk például, ki hozza el a gyereket az óvodából, hanem arról, számíthatunk-e a másikra. A helyzetet tovább nehezíti, hogy gyerekkorban nem tanuljuk meg, hogyan lehet jól és hatékonyan konfliktust kezelni. Nem csoda, hogy sokszor elveszettnek érezzük magunkat… D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi a Beszélnünk kell! e heti adásában a párkapcsolati kommunikáció útvesztőiben igyekszik kalauzolni minket, és rávilágítani a legfontosabb problémákra, valamint megoldási lehetőségekre. Hallgassátok:

< 1 2 3 4 5 6 >