Beszélnünk kell!
Beszélnünk kell!

Önmagában a jó szex nem jelenti azt, hogy a párkapcsolat is jól működik

Beszélnünk kell! – 2023.08.03. – FR

A szexhez és a szexualitáshoz való viszonyunk nagyon egyedi, olyan, akár az ujjlenyomatunk: nincs ugyanis két ember, akinek ugyanazt jelenti a közelség, az orgazmus, a gyengédség. Az viszont, ami az ágyban történik, sosem csak rólunk szól.

A szex soha nem csak két emberről szól – Beszélnünk kell! podcast (ÉVADZÁRÓ)

Beszélnünk kell! – 2022.12.01. – O-TN, DTK

A szex soha nem „csak” szex. És soha nem csak annyian „vesznek részt” egy aktusban, ahányan épp az ágyban vannak. A szexuális életünkben az egész múltunk leképeződik. De mi minden befolyásolja, amit és ahogyan intimitás közben megélünk? Erről beszélget az évadzáró podcastban D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi:

„Az emberi kínnál nincs nagyobb üzlet” – Beszélnünk kell! – Az önbecsülésről és önszabotázsról

Beszélnünk kell! – 2022.11.24. – O-TN, DTK

Sosem voltunk még annyira önmagunk fókuszában, sosem foglalkoztunk még annyit magunkkal, mint manapság, mégis –vagy épp ennek ellenére – nagyon nem vagyunk rendben magunkkal. Klasszikus tyúk-tojás eset ez: ahhoz, hogy szeretni tudjunk másokat, szeretnünk kell saját magunkat is. Ahhoz, hogy szeretni tudjuk magunkat, kell mások megbecsülése, szeretete is. A Beszélnünk kell! negyedik évadának e heti epizódjában D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi az önbecsülésről és az önszabotázsról beszélgetnek, hallgassátok meg, érdemes:

A felnőtt függők egytől egyig traumatizált gyerekek voltak – Beszélnünk kell! – A gyerekkori traumák és a függőség kapcsolatáról

Beszélnünk kell! – 2022.11.17. – O-TN, DTK

A függőség nem a szerhasználattal kezdődik. Egyre növekvő szakirodalma van a kisgyerekkori trauma szerepének az addikció kialakulásában, amit még ma is rengeteg tabusítás, szégyenérzet és tévképzet övez. A függőséget jellemgyengeségnek gondoljuk, holott egy – sok esetben súlyos kimenetelű – betegségről van szó, amelynek gyógyítása során az egyre elterjedtebb álláspont szerint nem az addikciót magát, hanem a kiváltó fájdalmat kell kezelni: a gyerekkorból eredeztethető szeretetlenséget, az elfogadás, odafordulás és biztonságérzet hiányát. Itt a Beszélnünk kell! legújabb epizódja egy szinte mindenkit érintő témával:

A válásig, szakításig sokszor azért jutunk el, mert eleve nem választunk jól – Beszélnünk kell! – A válásról és szakításról

Beszélnünk kell! – 2022.11.10. – O-TN, DTK

"Régen az emberek azért váltak, mert boldogtalanok voltak, ma azért teszik, mert úgy hiszik, hogy lehetnek boldogabbak" - mondja a világ egyik legismertebb párterapeutája, Esther Perel. De valóban azok lesznek? Hogyan jutunk el a válásig, mikor menthető még egy kapcsolat, és egyáltalán, hogyan lehet jól párt választani? Hallgassátok meg a Beszélnünk kell! legújabb epizódját, amelyben D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi többek közt ezekre a kérdésekre keresték a választ:

A szerethető öregedéshez elengedhetetlen az önismeret, a megdolgozott életút – Beszélnünk kell! – Az öregedésről

Beszélnünk kell! – 2022.11.03. – O-TN, DTK

El kellene kezdeni az élet szerethető részeként tekinteni az időskorra, az ugyanis magával hozhatja az elfogadást és a megbocsátást is önmagunkkal szemben. A szerethető öregedéshez azonban elengedhetetlen az önismeret, a megdolgozott életút. De hogyan lehetséges olyan időskorba lépni, amiben nem a veszteségeinket siratjuk? Többek közt ez is kiderül a Beszélnünk kell! legújabb epizódjából. Tartsatok velünk!

Önmagunk kizsákmányolójává váltunk – Beszélnünk kell! – A túlhajszoltság kultúrájáról, vagyis a hustle culture-ről

Beszélnünk kell! – 2022.10.27. – O-TN, DTK

Egész generációk küszködnek a kiégéssel, nem csoda, hiszen többet dolgozunk, mint valaha bármikor a történelemben, emellett pedig a munka és a magánélet határai sem mosódtak el még ennyire, mint most. A teljesítménykényszer egy állandó stresszt okoz az életünkben, mégsem tudunk szabadulni tőle, hiszen a modern kor társadalma az elismerést, a csodálatot, a sikert a teljesítményben méri. Jó lenne határokat húzni, de hogyan kezdjünk bele? Itt a Beszélnünk kell! legújabb adása, hallgassátok:

Van, amit nem lehet, és nem is kell megbocsátani – Beszélnünk kell! – A megbocsátásról

Beszélnünk kell! – 2022.10.20. – O-TN, DTK

Jól bocsánatot kérni, ténylegesen bocsánatot nyerni és igazán megbocsátani, majd meggyógyulni a helyzetből bonyolult és nehézkes folyamat. Ráadásul nem is mindig (vagyis inkább: nagyon sokszor nem) sikerül. De egyáltalán mit jelent megbocsátani? Kiről szól valójában a bocsánatkérés? Meg tudunk gyógyulni annak ellenére is, ha nem tudunk megbocsátani? Itt a Beszélnünk kell! új epizódja D. Tóth Krisztával és Orvos-Tóth Noémivel:

< 1 2 3 4 5 >