WMN PWR
WMN Fesztivál 2025.03.08 - Veled vagyunk 10 éve, gyere velünk tovább! Vedd meg a jegyed!
WMN PWR

„Gyerekkorunktól belénk nevelik, hogy nőként nem érthetünk mindenhez. Pedig ez nem igaz” – Interjú Balázsi Katalin kutatóval

WMN PWR – 2023.02.11. – FR

Ma van a nők és lányok a tudományban világnap, ez alkalomból idézzük fel a dr. Balázsi Katalin anyagtudós-kutatóval készült interjúnkat. Ismerjétek meg elképesztő, példaértékű munkáját, és a nemi megkülönböztetés elleni küzdelmét:

„Mióta megvan a kislányom, megtanultam nyolc óra alatt tizenkettőt dolgozni”

WMN PWR – 2022.12.17. – FR

Juhászné Csapó Edit hazánkban úttörőnek számító kutatáson dolgozik a csapatával: azon vannak, hogy segítsék a melanoma korai felismerését. A kutatónő lenyűgöző pályát tudhat magáénak annak ellenére, hogy sok esetben ellenszélben kellett haladnia.

A divattervező, aki lebeszéli a vevőit a ruháiról – Találkozás Szabó Gabival, a Zagabo alapítójával

WMN PWR – 2022.12.11. – INK

Miért van az, hogy a konfekciós ruhadarabok szinte senkire sem passzolnak? Milyen szempontok vezéreljenek bennünket, ha valóban nekünk való ruhákat szeretnénk viselni, és a környezetvédelem is fontos számunkra? Ezekről a témákról beszélgetett többek közt szerzőnk Szabó Gabi divattervezővel, aki érdekes módon egyáltalán nem követi figyelemmel az aktuális trendeket.

„A gyerekeknek esélyük sincs megszeretni a fizikát és a kémiát” – Interjú dr. Radnóti Katalin főiskolai tanárral

WMN PWR – 2022.10.29. – FR

Az „aha-élmény” elmarad, helyette a „nem értem” frusztráló érzése uralkodik el a diákokon, ha kémia- és fizikatanulásról van szó. De hol csúszott el minden? Mit tehet a szülő és mit az iskola annak érdekében, hogy felkeltse a természettudományos érdeklődést a gyerekekben, ami – ahogyan azt a járvány bebizonyította – nem csak annak fontos hosszú távon, aki kutatói pályára készül?

„A szakmai teljesítményemnek mi köze van ahhoz, milyen ruhát veszek fel, milyen a frizurám!?” – Interjú Kis-Tóth Ágnes asztrofizikussal

WMN PWR – 2022.09.04. – FR

„Annak ellenére, hogy most már elfogadjuk, egy nő akár lehet okos is, de mellette szinte elmaradhatatlan, hogy megnézzük és értékeljük őt más, tradicionálisan »nőiesebbnek« vélt kvalitások alapján is” – mondja Kis-Tóth Ágnes asztrofizikus, akivel a tudósokat (és azon belül is a női tudósokat) övező sztereotípiák mellett többek közt arról is beszélgettünk, eljuthat-e az emberiség oda, hogy féreglyukakon keresztül utazzon galaxisok között.

„A matematikában nincs gyűlölet, se kirekesztés” – Interjú Gselmann Eszter matematikussal

WMN PWR – 2022.07.21. – KAd

„Értem azt, hogyan mozognak a bolygók a Nap körül. De, mondjuk, azt nem értem, hogy az egyik ember miért bántja a másikat… Szerintem ezért is szeretem annyira a matematikát, mert ott azt érezhetem, hogy ha kellően kitartó vagyok, akkor bármit megérthetek” – mondja tudós nőket bemutató sorozatunk interjúalanya, Gselmann Eszter. Olvassátok el ezt a beszélgetést feltétlenül, ha ti is ki vagytok éhezve egy igazán tanulságos és nagyon-nagyon őszinte beszélgetésre:

„Az Apolló-programban feleannyi high tech nem volt, mint ma a mobiltelefonjainkban” – Interjú Strádi Andrea űrkutatóval

WMN PWR – 2022.06.24. – FR

Miért csoda, hogy annak idején az Apolló-program egyáltalán sikerrel járt? Reális cél-e jelenleg a Marsra szállás? Miért veszélyesebb a radioaktív sugárzás a dohányosokra? Többek közt ezekről a kérdésekről beszélgettünk Strádi Andrea űrkutatóval:

„Én itt és most tudok nyomot hagyni a világban” – Interjú dr. Tuboly Eszter biobankárral

WMN PWR – 2022.05.29. – KAd

Biológusként indult, aztán kutató lett, ma pedig biobankár, akinek a munkássága komoly hatással lehet például a gyermekonkológia fejlődésére. Hogy mi az a biobank? Ez is kiderül az interjúból; olvassátok el ezt a beszélgetést, és ismerjetek meg egy igazi „tudományos forradalmárt”, dr. Tuboly Esztert!

< 1 2 3 4 5 6 >