WMN szerkesztőség cikkei

Összesen: 3187 db cikk

Öt dolog, amit ne akarj úgy csinálni negyvenes férfiként, mintha húszéves lennél

WMN Life – 2016. június 7. – WMN

Imádjuk, ha egy férfinak van önkritikája. Meg humora. (Igen, azt is, ha egy nőnek, de ezt most egy férfi írta, jó?)

Ha a férjem meghal, én elkezdek élni – Nők, sorsok, Magyarország

WMN Life – 2016. június 6. – WMN

„Kezdjetek el élni, hogy legyen mit mesélni... majd az unokáknak, mikor körbeállnak. Mikor körbeállnak, az ágyadon ugrálnak, kezdjetek el élni, hogy legyen, mit mesélni." Anna and the Barbies, Márti dala. Nekünk ez pörgött a fejünkben, miközben ezt az írást olvastuk... szerintetek miért?

„Hódító pasi vagy és gyötrődő asszony" – Levél Szabó T. Anna születésnapjára

Kult – 2016. június 6. – WMN

Szabó T. Anna író, költő, műfordító, anya, feleség, ezerarcú nő. Beleszületett az irodalomba, aztán kiskamaszként hazát váltott. Érzékeny, pontos, sokoldalú író, mégis jól felismerhető minden szövege, mert mindegyiken átsugárzik az „Annaság", amelyről születésnapja alkalmából Kalapos Éva Veronika írt egy szívből szakadt jegyzetet.

Újra felfedeztük a régi játszóterünket: a Moszkvát

Kult – 2016. június 6. – WMN

Azt mondják, érkezz bármelyik országból, ha elég sokáig üldögélsz a londoni Piccadilly Circus Eros szobránál, garantáltan összefutsz valamelyik ismerősöddel. De ne felejtsük el, hogy nekünk, budapestieknek is van egy ilyen ikonikus helyszínünk, mégpedig a Moszkva tér.

Végre megértettem, miért hagytál el – Egy nem anyák napi levél

WMN Life – 2016. június 4. – WMN

Felszabadító ereje van annak, ha az ember képes szembenézni a teherrel, amit a szüleitől kapott. Hát még annak, ha hangosan ki is tudja mondani. Dóra éppen ezt teszi ebben a levélben. Saját nevével, a saját édesanyjának írt nyílt levelében oldozza föl őt – és saját magát. Köszönjük, hogy minket választott ehhez.