„Egy borító nem beszélhet mellé, a könyv legjobb arcát kell mutatnia” – Így tervezik meg kedvenc könyveink „ruháját”
Ki az, aki még nem vásárolt könyvet csupán azért, mert beleszeretett a borítójába? Így érik el a tervezők ezt a hatást nálunk:
Ki az, aki még nem vásárolt könyvet csupán azért, mert beleszeretett a borítójába? Így érik el a tervezők ezt a hatást nálunk:
A megkésett beszédfejlődés rendkívül összetett jelenség: létezhet szinte önmagában, könnyebb fejlődési úttal, de valamilyen organikus probléma tüneteként, következményeként is megjelenhet. Vajon mikor kell lépni, mit tekinthet a szülő valódi jelnek, és miért létfontosságú az időben megkezdett fejlesztés?
A koraszülöttek világnapján négy olyan, világszinten is elismert magyar módszert mutatunk be, amelyek a korababák gondozásában és utógondozásában segítenek, hogy az érintett gyerekek és szüleik is teljes – vagy a lehetőség szerinti legteljesebb – életet élhessenek.
„Akkor még nem tudtam, hogy most nemcsak a magzatburok durrant ki: hanem az eddigi buborékom. Kész, nincsen tovább, minden totálisan más lesz, és nem azért, mert a világ fordul ki a négy sarkából. Hanem mert én az egész testemből-lelkemből” – egy fiatal nő anyává válásának csodás története.
„Félix és Viktor, vagy ahogy ők egymást hívják saját nyelvükön, Pátu és Diki, háromévesek. Édesanyjuk, Ani elmondása szerint egyre inkább nyitnak a szülőkkel közös nyelv irányába, de azért ha hosszú, bonyolultabb dolgokat vitatnak meg, még mindig a titkos nyelvüket használják egymást között” – az ikerpárok körülbelül 40-50 százalékát érinti a titkos nyelv megléte. A jelenségnek Széles-Horváth Anna járt utána.