Kerekes Anna cikkei

Összesen: 62 db cikk

Havi baj, mikulás, piros betűs nap, tudod, mi… – Miért kell még mindig szemérmesen és pironkodva kezelni a tényt: menstruálunk?

WMN SZEX – 2021. április 13. – KAA

„Az ezt követő évek során sok mindent megtanultam a menstruációval kapcsolatban. Például azt, hogy ez szégyenletes dolog, amelyet olyannyira el kell rejteni a külvilág elől, hogy még a reklámokban is csak szimbolikusan ábrázolható. Hogy nincsen annál égőbb, mint amikor átázik a farmerem, és nem veszem észre. Hogyha megszorulok, akkor más nőktől csak suttogva és teljes titokban lehet tampont vagy betétet kérni, úgy, mintha Vietnámban próbálnék drogot venni az utcán. Hogy nem lehet néven nevezni sem.” Megcsontosult szokások, elnevezések, tabuk nyomában:

„A pszichoterapeutáddal a kezelés végére tuti, egymásba szerettek” – Filmes közhelyek és a valóság

WMN Life – 2021. március 29. – KAA

Imádjuk a „pszichológus-páciens” közti viszonylatokat feldolgozó filmeket, a kérdés csak az, mennyire tükrözik a valóságot, és ennek milyen hatása lehet a valós terápiákra?

Oltásirigység, Covid-pánik, magány és acsargás: lelki viszonylataink a járvány második évének kezdetén

WMN Life – 2021. március 24. – KAA

„Egymásnak megyünk a kommentfolyamokban, hogy ne kelljen szembenéznünk a saját szorongásainkkal. Az »astrások« a fejét vennék minden olyan újságírónak, aki leírja, hogy egyes országok leálltak az oltóanyag beadásával. A »kínaisok« azokat küldenék el melegebb éghajlatra, akik kételyeket fogalmaznak meg a Sinopharmmal kapcsolatban. A »pfizeresek« lapulnak, mert őket irigylik a legtöbben.” Covid- és oltáspánik. Várakozás és vakcinairigység. Életünk 2021 márciusában.

Még az énidő is kötelezően elvégzendő munka manapság?! – Nem csoda, ha kiégnek a szülők…

WMN Life – 2021. március 16. – KAA

„Még a szülőcsoportokban is azt látom, hogy nagyon gyakran az anya énideje akkor legitim igazán, ha a „boldog mama, boldog baba” jegyében telik, tehát még a pihenőidőt is akkor tudja bűntudattól mentesen megélni sok ember, ha azzal legalább áttételesen a gyerekének tesz jót” – mondja riportunk pszichológus szakértője, akivel a szülői kiégésről beszélgetett Kerekes Anna.

Kitől kaphat segítséget anya és magzata, ha felmerül a várandósság alatt egy genetikai betegség gyanúja?

WMN Egszsg – 2021. március 9. – KAA

Kihez forduljanak a szülők, ha felmerül a gyanú: beteg a magzat? Sajnos már a diagnózis is sokszor problémás, és a születés után évekig húzódik a megállapítása. Holott nagyon fontos lenne minél korábban elkezdeni a kezelést-fejlesztést. Mi lehet a megoldás? Mit mond a szakember?

< 7 8 9 10 11 12 13 >