Fiala Borcsa

Fiala Borcsa újságíró, a WMN főszerkesztője, 11 regény és novelláskötet szerzője, két felnőtt anyukája, Az élet sava Borcsa beszélgetős gasztroműsor 11 évadának házigazdája, aki legfőképpen történetmesélőként definiálja magát. Érdeklődési körének rádiusza igen nagy, lelkesen ír a legkülönfélébb témákról, legyen az Mata Hari élete, a legújabb blockbuster horror, nőgyógyászat a hajléktalanszálláson, vagy a gonosz mostohák mítosza. Az íráson kívül talán csak enni, etetni és főzni szeret jobban.

Fiala Borcsa cikkei

Összesen: 1490 db cikk

Tarzan öt árnyalata

Kult – 2016. január 27. – FB

Tarzan izgalmas figurája számtalan írót és rendezőt megihletett, regények, rajz- és mozifilm is készült belőle garmadával. A lelkesedés persze teljességgel érthető, hiszen ki ne szeretne bele a félmeztelen, szűkszavú izomkolosszusba, aki seperc alatt lebirkózza a krokodilt, elefántok hátán üget a dzsungelben, és klasszikussá vált jódlizásával trombitálja össze az állatseregletét? Öt pucér felsőtest, egy legenda.

Közös vs. saját gyerekszoba – Mi a jobb? A nyugalom, vagy az örökös harctér?

WMN Life – 2016. január 26. – FB

A héten ünnepeljük a nemzetközi Saját Szoba napot. (Igen, tényleg van ilyen!) Ebből az alkalomból megkérdeztük a WMN szerzőit, hogy nekik vajon volt e gyerekszobájuk. És persze arra is kíváncsiak vagyunk, hogy mi a helyzet veletek?

5 szó, amitől minden szülőt kiráz a hideg

WMN Life – 2016. január 25. – FB

Mi az oka annak, hogy a gyerekek soha semmit nem találnak meg? És miért nem értik azt a szót, hogy nem? Hát a rettegett „holnapra kell"-ről hallottatok-e már? Öt gyermeki szó, öt súlyos csapás a szülői fülnek.

Böjte Csaba olyan „mint egy XXI. századi szent” – Négy történet a születésnapos Csaba testvérről

WMN Life – 2016. január 24. – FB

Ma ünnepli 57. születésnapját Böjte Csaba ferences szerzetes, aki a Dévai Szent Ferenc Alapítványával temérdek nehéz sorsú gyerekről gondoskodik Erdélyben. Mi ezzel a cikkel kívánunk neki sok boldogságot és egészséget, hogy nélkülözhetetlen munkáját minél tovább folytathassa.

Hízelgés, fenyegetés, megvesztegetés – gyerekek és a házimunka

WMN Life – 2016. január 23. – FB

Van, aki eleve pedánsnak születik, nem kedveli a rendetlenséget, és már zsenge korában is naponta elpakol a szobájában. De mit tehet a maradék hárommilliárd gyerek anyukája, ha nem akar egy életre belefulladni a kisautók, legók, rajzok és babák végtelen kupacába?