Kik kapják az idei SzuperWMN-díjakat? Szavazz négy kategóriában február 23-ig!

Fiala Borcsa

Fiala Borcsa újságíró, a WMN főszerkesztője, 11 regény és novelláskötet szerzője, két felnőtt anyukája, Az élet sava Borcsa beszélgetős gasztroműsor 11 évadának házigazdája, aki legfőképpen történetmesélőként definiálja magát. Érdeklődési körének rádiusza igen nagy, lelkesen ír a legkülönfélébb témákról, legyen az Mata Hari élete, a legújabb blockbuster horror, nőgyógyászat a hajléktalanszálláson, vagy a gonosz mostohák mítosza. Az íráson kívül talán csak enni, etetni és főzni szeret jobban.

Fiala Borcsa cikkei

Összesen: 1450 db cikk

Az édes élet: 65 éves a gyűlölt-imádott botrányfilm, amely miatt leköpték Fellinit

Kult – 2025. február 3. – FB

65 évvel ezelőtt mutatták be a La Dolce Vitát (magyarul: Az édes élet), Fellini ikonikus filmjét, amiről már mindenkinek Anita Ekberg káprázatos idomai fognak eszébe jutni a Trevi kút kapcsán, Rómáról, az örök városról pedig egy fülledt dzsungel.

A wine mom kifejezés trendi, de a szerhasználó nőknek valós segítségre lenne szükségük

WMN Life – 2025. január 30. – FB

A nők szerhasználata sokszor láthatatlan marad a szűkebb környezet, a társadalom, de még az ellátórendszerek számára is. Emiatt viszont rengeteg nő nem kap segítséget, magára marad a problémáival. A nők függőségéről és a gyógyulás útjairól Kaló Zsuzsa addiktív viselkedésekkel foglalkozó egyetemi docenssel beszélgettünk.

Míg illatozva fő a leves, a katonák alatt nők gerince roppan

Kult – 2025. január 27. – FB

Kislányom, mondd, hogy nem igaz! – súlyos mondat a darab címe is. Benne van az orosz katonák által megnyomorított nők sorsa. A hosszú időszak, amikor állandóan attól kellett rettegni, mikor visznek el. És benne van a kibeszélhetetlenség is. A mások hitetlenkedése. A „ha nem mondjuk ki, talán meg sem történt” szőnyeg alá söprése. A Történetek a hátországból alcímű, dokumentarista koncert-színházat ajánljuk.

Kerülj velünk nyeregbe! – a Vendégünk a hintaló című kiállítást ajánljuk

Kult – 2025. január 25. – FB

A hintalovak őseivel már az ókori görög gyerekek is játszottak, az első igazi faparipa pedig 1610-ben bukkant fel, onnantól azonban rendíthetetlen a népszerűsége. A Vendégünk a hintaló című kiállítást ajánljuk a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban.

„Akkor te biztosan nagyon jól tudsz franciázni!” – szakmák, amikről hallgatunk, mint a sír

WMN Zizi – 2025. január 24. – FB

Vannak szakmák, amik azonnal beindítják a többség fantáziáját (és ezúttal nem a kánkánt járó táncosnőkre gondolok). A házmester- és urambátyámországunk öröksége jól látszik azon, hogyan reagálunk egy-egy foglalkozás hallatán, milyen járulékos hasznokat, vagy mindenhatóságot képzelünk bizonyos munkák mögé. De az is árulkodó, hogy mik azok a mesterségek, amik hallatán mindenkinek az inába száll a bátorsága.

< 1 2 3 4 5 6 7 >