Takács Dalma

Takács Dalma újságíró és művészetterapeuta, időnként szerkesztő. Legszívesebben lélektani és kulturális témákról ír, de leköti minden, aminek köze van az utazáshoz, a mentett kutyákhoz, az emberi jogokhoz, a mentális egészséghez, a punkzenéhez, vagy a Fragolában kapható nutellás fagyihoz. Egy napra szívesen lenne Uma Thurman a Kill Billben.

Takács Dalma cikkei

Összesen: 209 db cikk

Színpadi meztelenség: szimpla provokáció, vagy fontos üzenet?

WMN Life – 2023. június 18. – TD

Hogy hat rád nézőként, ha valaki ledobja a ruháit a színpadon? És hogy hat rád, ha az illető olyan táncmozdulatokat tesz meztelenül, amelyek folyamatosan a nemi jellegekre irányítják a figyelmed? Egyáltalán, tudsz máshova nézni? Nos, úgy tűnik, a többségünk nem. És ez rendben is van így – egy darabig.

A legtöbb szexuális fantázia mögött fontos lélektani igény áll

WMN SZEX – 2023. június 15. – TD

Édeshármas, dominanciagyakorlás, leselkedés, exhibicionizmus. Csak néhány azokból a szexuális fantáziákból, ami sok ember fejében megfordul, mégis deviánsnak, szégyellnivalónak gondoljuk. Pedig, ahogy Gyuricza Gergely pszichológus-festőművész fogalmaz: fontos üzenetet közvetítenek a felnövéstörténetünkről és a kapcsolati igényeinkről is.

„Minél inkább úgy érezzük, hogy sok mindent elmulasztottunk, annál inkább szorongunk a haláltól”

WMN Life – 2023. június 13. – TD

Irvin D. Yalom, az egzisztenciális pszichoterápia legfontosabb képviselője ma ünnepli 92. születésnapját. Íme, néhány elgondolkodtató meglátása:

Strandszezon vs. intim egészség – mit tehetünk azért, hogy ne a nőgyógyászati rendelőben töltsük a nyarat?

WMN Egszsg – 2023. június 12. – TD

Hogy mit jelent a várva várt strandszezon? Nemcsak fürdőzéseket, sütkérezést a napon, főtt kukoricázást, hanem gyakori látogatásokat is a nőgyógyászati rendelőben. A nyári időszakban megszaporodnak a intim fertőzések, mi pedig utánajártunk, hogyan kerülhetjük el ezeket.

A fájdalom tanítás, a gyógyult seb a rekonstruált mű – erre tanít a japán kincugi művészete

WMN Life – 2023. június 11. – TD

A japán kincugi művészeti irányzat lényege, hogy a törött kerámiákat kidobás helyett megjavítják, és a repedéseket arany ragasztóporral hangsúlyozzák, így a reparált edény értékesebb, mint az eredeti volt. Milyen lenne, ha saját sérüléseinkre is így tekintenénk?