Kik kapják az idei SzuperWMN-díjakat? Szavazz négy kategóriában február 23-ig!

Iliás-Nagy Katalin cikkei

Összesen: 115 db cikk

Ledarált kiscsirkék, falhoz csapott malacok, megkínzott tehenek: hány (állat)életbe kerül még az emberi haladás?

WMN XL – 2024. március 25. – INK

Mi lenne, ha jönne egy, az embernél intelligensebb idegen faj, és úgy bánna az emberekkel, ahogy mi bánunk az állatokkal? Ha elvenné a gyerekeinket, a tejünket, a spermánkat, ha megenne minket, vagy elektródákat vezetne az agyunkba? Mit gondolnánk erről? Iliás-Nagy Katalin állatvédelemmel foglalkozó riportjának 2. része a WMN XL-ben.

Ledarált kiscsirkék, levágott farkú, falhoz csapkodott kismalacok, megkínzott tehenek: hány (állat)életbe kerül még az emberi haladás?

WMN XL – 2024. március 23. – INK

A ma embere egyszerre ajnározza a házi- és kínozza ipari szinten a haszonállatot. Az állatvédelmi, vegán mozgalmak virágkorukat élik, szigorítják a törvényeket, de közben soha nem látott mértékben pusztul a vadvilág. Hogyan és miért alakult úgy az ember és az állat viszonya, ahogy? És milyen az állatok helyzete ma, 2024-ben a világon és Magyarországon? Iliás-Nagy Katalin nagy riportja a WMN XL-ben.

Az ember áll a gőzölgő fahéjillatban, és vidám mosollyal, fütyörészve kanyarintja a sütőfára az édes finomságot, gondolják rólunk… – Egy kürtőskalácsárus mindennapjai

WMN Life – 2023. december 4. – INK

Szerzőnk, Iliás-Nagy Kati, amikor nem cikkeket ír, akkor kürtőskalácsot árul a vásárban. Elmondja, milyen a jó kürtőskalács, és milyen a bóvli, és azt is, mire tanította a sok sütés és mire a vásárlók:

Magyarok, akik Új-Zélandon kezdtek új életet

WMN Ügy – 2023. november 14. – INK

Új-Zéland népszerű célpont a világvégevárók körében, amióta elterjedt, hogy az egyik legbiztonságosabb pontja a bolygónak. De nem csak ilyen okból érkeznek bevándorlók, köztük magyarok is oda. Iliás-Nagy Katalin érintetteket szólaltatott meg riportjában.

Mi rejtőzik az ágy alatt, avagy tényleg az a lényeg, hogy a lábad legyen betakarva?

WMN Life – 2023. október 31. – INK

De miért rémisztő a sötét? És miért félünk még felnőtt fejjel is? Van ennek valami evolúciós haszna vagy racionális magyarázata? Hogyan küzdhetők le félelmeink, szorongásaink, amelyek újabb és újabb tárgyat találnak maguknak? Mit gondol erről a pszichológus, a kulturális antropológus és a buddhista tanító?

< 3 4 5 6 7 8 9 >