Filákovity Radojka

Filákovity Radojka zsigerileg introvertáltnak tartja magát, még sincs semmi, ami jobban érdekelné az embernél. Hogy ezt az ellentmondást feloldja, újságíró lett. Indulásuk óta szerkeszti a Beszélnünk kell! és a Lélektani határ podcastokat, saját perinatálisveszteség-élményéből táplálkozva pedig egy, az érintetteket – és az ő egyéni útjukat a gyászfeldolgozásban – bemutató portrésorozattal dolgozik azon, hogy a perinatális veszteséget kevesebb tabu övezze. A keresztneve a szerb „öröm” szóból ered, a teljeset pedig kérésre változatos módokon tudja betűzni.

Filákovity Radojka cikkei

Összesen: 580 db cikk

„Már nem vagyok hajlandó beérni egy unalmas, béna élettel” – Ezért hálásak a WMN szerzői idén

WMN Life – 2020. december 30. – FR

Eddigi életünk egyik legfurcsább évét mindenki másképp élte meg a szerkesztőségben is. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne történt volna sok-sok jó dolog is velünk. Íme, a WMN szerzőinek legpozitívabb élményei 2020-ból.

Repült a betlehem, letört József feje – Karácsonyi macskatasztrófák, amik örökre emlékezetessé teszik az ünnepet

WMN Life – 2020. december 29. – FR

A macskarácsony könnyen torkollhat katasztrófába, hála a szőrös imposztoroknak, akik minden erejükkel azon vannak, hogy átvegyék az uralmat az ünnep felett. Igaz történetek következnek.

„Az elhallgatás, a traumáink elfojtása a közös történetünk része egész Kelet-Európában” – Egy magyar nő útja az önazonosság felé – Interjú Kallos Bea Bar fotóriporterrel

WMN Life – 2020. december 23. – FR

Milyen messzire tud vinni az útkeresés, és mi kell ahhoz, hogy önazonosabb életet éljünk? Néha az, hogy mindent a nulláról újrakezdjünk. Kallos Bea Bar ismert fotóriporter volt már itthon, amikor úgy döntött, Izraelbe költözik, hogy nemcsak a gyökereihez, hanem önmagához is közelebb kerüljön.

Saját mentális börtönünkből senki más nem szabadíthat fel minket, csak mi magunk – Elolvastuk az Auschwitz-túlélő Edith Eva Eger új könyvét

WMN Life – 2020. december 22. – FR

Dr. Edith Eva Eger legújabb kötete, Az ajándék – 12 életmentő lecke mélyen emberi, felkavaró és inspiráló szembesítés azzal, hogyan vagyunk képesek saját magunkat börtönbe zárni gondolatokkal, tettekkel – és miért fontos, hogy végre felszabadítsuk önmagunkat.

Amikor saját magadnak teszel keresztbe – Az önszabotázs okai mélyebbre nyúlhatnak, mint gondolnád

WMN Life – 2020. december 21. – FR

Van, hogy tudattalanul teszünk magunknak keresztbe. Mi magunk akadályozzuk meg a célunk elérését; például eltolunk magunktól egy számunkra megfelelő embert, benne tartjuk magunkat egy rossz helyzetben, foggal-körömmel ragaszkodunk egy rossz szokáshoz, pótcselekvéssel fedünk el egy döntést… stb. Az önszabotázs veszélyes műfaj.