Kik kapják az idei SzuperWMN-díjakat? Szavazz négy kategóriában február 23-ig!

Nádudvari Péter cikkei

Összesen: 140 db cikk

„Az autizmusom egyedi látásmódot ad a filmezésben” – Kalocsai Noé operatőr története

WMN Life – 2024. augusztus 18. – NP

Kalocsai Péternek a fényképezés és a filmezés vágya adott erőt ahhoz, hogy szomorú, önbizalomhiányos, szeretetre és figyelemre éhes kiskamaszból magabiztos, boldog felnőtté váljon. Bizonyítva, hogy az autizmus csak egy címke, de önmagában nem jelent semmit.

„Az ágyneműje reggelenként nedves a könnyeitől”, írták Toma Andrásról az elmegyógyintézetben

WMN Life – 2024. augusztus 11. – NP

2000. augusztus 11-én tért haza az utolsó magyar hadifogolyként számontartott egykori katona. Toma András ötvenöt évet töltött Oroszországban, ahol megjárta a hadifogolytáborok poklát, és egy elmegyógyintézet lakója is volt.

Nádudvari Péter: A Moszkva tér örök

WMN Life – 2024. augusztus 6. – NP

Egy ideje már (újra) Széll Kálmán térnek hívják ugyan, sokaknak mégis Moszkva tér marad a talán legjelentősebb budai közlekedési csomópont és találkozási hely.

„A legvastagabb falon is átmegyek a fogyatékossággal élő gyerekekért” – Hudák-Tóth Szabina gyógypedagógus története

WMN Life – 2024. július 28. – NP

Kisebbségi sors, anyagi nehézségek, háború – a harminchárom éves Hudák-Tóth Szabina gyógypedagógus az ezekkel való megküzdésnek köszönheti, hogy nem ismer lehetetlent, ha a gondjaira bízott fogyatékos gyerekekről vagy a családjáról van szó.

„Csodatestednek nincsen Előttem titka már” – Móra Ferenc majdnem beleőrült, hogy a szerelme máshoz ment

Kult – 2024. július 19. – NP

Móra Ferenc Kalmár Ilonának tőle szokatlanul túlfűtött, erotikus költeményekkel udvarolt. A nála huszonhárom évvel fiatalabb nővel való szerelem, és annak emléke számos megpróbáltatást túlélt: a viharos politikai viszonyok, a zsidóüldözés és a személyes tragédiák sem akadályozták meg, hogy a síron túl is tartó szerelem bizonyítékául szolgáló írások fennmaradjanak.

< 2 3 4 5 6 7 8 >