Mózes Zsófi

Mózes Zsófi újságíró, social media manager. Foglalkozik nőügyekkel, hisz a beszéd erejében, ír mindarról, ami nap mint nap körülvesz minket – és amiről nem szívesen veszünk tudomást.

Mózes Zsófi cikkei

Összesen: 424 db cikk

Az utánunk következő generációtól is sokat tanulhatunk – ez olyan lehetőség, amit kár veszni hagyni

WMN Life – 2023. november 15. – MZS

Ahány generáció, annyiféleképpen mozgunk az online térben – és épp ez a sokszínűség az, amit egy kis nyitottsággal mindannyiunk javára fordíthatunk. De miként találja meg a közös hangot az alfa generáció az idősebb korosztállyal, és hogyan kapcsolódhatunk mi a fiatalokhoz? Ezekre kerestük a választ a Hello Szülő Roadshow második állomásán.

A fizikaprofesszor, aki Forrest Gump nyomában jár (vagyis fut)

WMN Life – 2023. november 14. – MZS

„Remélem, azáltal, hogy felálltam a kudarcokból is, inspirációt jelentek néhány ember számára, hogy megvalósítsák valamely merész álmukat, még ha az egészen más jellegű is, mint az enyém volt” – mondta Jennifer E. Hoffman, a Harvard Egyetem fizikaprofesszora, aki keresztülfutotta Amerikát.

„A pénzügyi tudatosság az állami gondoskodásban élő gyerekek esetében ezerszeresen fontos”

WMN Ügy – 2023. november 14. – MZS

A gyermekotthonok lakói számára különösen fontos, hogy megtanuljanak bánni a pénzzel, hiszen nem családban nevelkednek, így nem tudják ellesni a felnőtt hozzátartozók ezzel kapcsolatos praktikáit. Ezért aztán a Tűzcsiholó Egyesület és az Erste Bank összefogott: pénzügyitudatosság-programjukkal az állami gondoskodásban érintetteknek nyújtanak segítséget.

A törvények meghatározhatják, hogy miként kellene bánni a nőkkel – de a végrehajtásuknál messze többre van szükségünk

WMN Ügy – 2023. november 10. – MZS

Izland a tökéletes példa arra, hogy a nemek közti egyenlőséghez többre van szükség a megfelelő rendeletek megalkotásánál.

Búcsút inthetünk az ultraolcsó ázsiai ruháknak és termékeknek – és még csak nem is a tudatosságunk miatt

Holnap – 2023. november 8. – MZS

Az ázsiai országok fiatal felnőttjei olyan munkát szeretnének végezni, ami nem kényszeríti őket napi 11-12 órán át veszélyes körülmények közé, ennek eredményeképpen pedig tavaly a kínai gyárak 83 százaléka a munkaerő 10–30 százalékát vesztette el.