Kik kapják az idei SzuperWMN-díjakat? Szavazz négy kategóriában február 23-ig!

Milanovich Domi

Milanovich Domi pszichológus-újságíró, szerkesztő, a lektani határ című podcast műsorvezetője. Diplomáit az ELTE pszichológia, a CEU Gender Studies és a Semmelweis Egyetem sportpszichológus szakán szerezte. Éveken át pszichológiát tanított, illetve emberi jogi szervezeteknél dolgozott (Budapest Pride, Magyar LMBT Szövetség, TASZ). 2018 óta főállású újságíró, a WMN-hez 2021 őszén érkezett.

Milanovich Domi cikkei

Összesen: 406 db cikk

A szenvedés olyan tapasztalat, ami a meg nem valósult létlehetőségeket tárja fel – Lélektani határ

Long – 2023. május 18. – MD

Kríziseken keresztül – azok minden fájdalmával és eksztázisával együtt – hozzuk létre önmagunkat. Ha viszont nem küzdjük meg, amit meg kell küzdenünk, azt kockáztatjuk, hogy irányt tévesztünk. Hogyan tudunk az önbecsapás, a másoknak való megfelelés és az instant boldogságpótlékok helyett értelmes, autentikus életet élni? Új podcastunk vendége dr. Kőváry Zoltán klinikai szakpszichológus.

A jövőbeli siker kulcsa az IQ és az EQ mellett az AQ, a rugalmas alkalmazkodás – Ideje fejlesztenünk!

WMN Life – 2023. május 18. – MD

A fejlődés mozgás – ahhoz, hogy lépést tartsunk a világgal, el kell tudnunk rugaszkodni a korábban megszokott megoldásainktól.

Határhúzás az idős(ödő) szülővel szemben: mivel tartozunk neki, és mire mondhatunk nemet?

WMN Life – 2023. május 13. – MD

Nehéz hálából gondoskodni valakiről, ha ő maga nyújtja be a számlát azért, mert a világra hozott.

A kényszerű pályaelhagyás fájdalmas szakadás: nem csak másoktól, önmagadtól is

WMN Life – 2023. május 12. – MD

Eljöhet az a pont, amikor azt érzed, ilyen körülmények között képtelen vagy ezt tovább csinálni, ennyi pénzből egyszerűen nem tudsz megélni. Ekkor szembesülsz a nagy kérdéssel: ki vagy te a munkád és a hivatásod nélkül.

Az egyéves gyereket sem hagynád egész napra magára, akkor a kiskutyát miért? – Lélektani határ

Long – 2023. május 11. – MD

Jelenlegi tudásunk szerint a kutya az egyetlen faj, amely úgy kötődik az emberhez, mint kisgyerek a szülőhöz. Ez nem véletlen, mi tettük őt ilyenné a háziasítás során – ezért nekünk is kéne vigyázni rá. De hogyan? Mi a baj a falkavezér-koncepciókkal, vagy épp a túlkényeztetéssel? Új podcastunk következő részében dr. Gácsi Márta etológus.