WMN Fesztivál 2025.03.08 - Veled vagyunk 10 éve, gyere velünk tovább! Vedd meg a jegyed!

Kurucz Adrienn

Kurucz Adrienn író, újságíró, szerkesztő. 2000 májusa óta dolgozik a sajtóban – azaz (kis matematikai feladvány) jövő tavasszal elmondhatja, hogy az élete felét különféle szerkesztőségekben töltötte, reményei szerint nem haszontalanul. A WMN-nek 2017 óta munkatársa. Leginkább az emberi sorsok, az irodalom, a pszichológia és a természettudományos témák érdeklik. És a macskák.

Kurucz Adrienn cikkei

Összesen: 837 db cikk

Amikor a hűtlen férfi azért hazudik, hogy megvédje a családját (legalábbis ezt állítja)

Kult – 2023. január 11. – KAd

Kamasz lány kutatja a családi titkokat, amíg teljesen bele nem tekeredik a hazugságokba. Egy új sorozat a felnőtté válás nehézségeiről (vagy képtelenségéről) Ferrante regénye nyomán:

A Keleti pályaudvaron dőlt el a magyar származású világsztár, Bánky Vilma sorsa

Kult – 2023. január 9. – KAd

„Jelentéktelen kis pesti macska, aki boldog lehetett volna, ha nekem kezet csókolhat” – mondta (állítólag) Fedák Sári a hollywoodi filmszínésznőről Az Est újságírójának, amely kijelentéséért aztán bíróság elé kellett állnia… Egy nem mindennapi ügy egy nem mindennapi életút aprócska részeként:

Filozófia és durva szexbotrányok: miként tekintünk ma Simone de Beauvoirra?

Kult – 2023. január 9. – KAd

Egy nő, aki a nőkért harcolt, a lehető legszabadabb szerelmet hirdette, és feltette a feminizmus legfontosabb kérdéseit. A válaszain pedig azóta is vitatkozik a világ. Ma 115 éve született Simone de Beauvoir.

Fogalmunk sincs, milyen terheket cipel a másik, mégis megítéljük

Kult – 2023. január 4. – KAd

Egy francia filmet ajánl a figyelmetekbe Kurucz Adrienn, amely bár vígjáték, nagyon is fajsúlyos kérdést boncolgat: milyen ma egy ember élete, aki egyszer csak rádöbben: most már ő is „fogyatékosnak” számít az embertársai szemében.

„Annyira fontos vagy nekem, hogy kimondom: nem szabad a közelembe jönnöd!”

Kult – 2023. január 1. – KAd

„Egyetlen vágyam, megőrizni azt a csodát, ami a miénk.” Alfred Stieglitz írta ezt jövendő feleségének, Georgia O’Keeffe-nek, akiből a huszadik század egyik legfontosabb alkotója lett. Egy különös szerelem története, amely csak úgy maradhatott életben, ha több ezer kilométer és a szenvedélyes szavak lettek az őrei: