Kurucz Adrienn

Kurucz Adrienn író, újságíró, szerkesztő. 2000 májusa óta dolgozik a sajtóban – azaz (kis matematikai feladvány) jövő tavasszal elmondhatja, hogy az élete felét különféle szerkesztőségekben töltötte, reményei szerint nem haszontalanul. A WMN-nek 2017 óta munkatársa. Leginkább az emberi sorsok, az irodalom, a pszichológia és a természettudományos témák érdeklik. És a macskák.

Kurucz Adrienn cikkei

Összesen: 828 db cikk

„Siess, postás, szedd a lábad!” – Színes, szagos, matricázott levelekben a múltunk?

WMN Life – 2020. július 13. – KAd

Emlékszel még a régi, gyerekkori levelezőpartnerekre, akiket szeretettel gyűjtögettünk, mint az iskolabélyeget? Tartod velük a kapcsolatot vagy elvesztek a múltban? Szoktál még egyáltalán kézzel írni levelet?

„Nem szabad elengedni a meddő nők kezét!” – Egy fiatal magyar-nigériai anya, aki világraszóló tervekkel vágott neki a meddő párok segítésének

Re:Start – 2020. július 11. – KAd

„Kutatták a meddőség lelki hatásait, és azt találták: megtudni, hogy nem, vagy csak nehezen fog összejönni a baba, az akkora sokk, mint mikor valakivel közlik, hogy daganatos beteg.” Ismerkedjetek meg Fatimah Shokoyával, a fiatal orvostanhallgatóval, aki úgy döntött, mindazt, amit az orvosi egyetemen tanult, meddő párok szolgálatába állítja.

Így nyírják ki a rossz emlékek a jelen szerelmét! – Hogyan ver át minket az agyunk egy vita hevében?

WMN Life – 2020. július 10. – KAd

Korábbi tapasztalatok alapján született vádaskodások, megérzésre hagyatkozó döntések: óvatosan veletek! Csodás szerkezet az agyunk, de az érzelmek sokszor kicselezik a józan észt.

Kurucz Adrienn: Hol lakik a szabadság? – WMN-naplók

WMN Life – 2020. július 8. – KAd

Az út soha nem sárga téglával van kirakva, mindig csak kérdésekkel. Nincs szabadulás. Elmehetsz a világ végére is, elevenedbe vágó kérdések ott is lesznek.

A fájdalom erőssége a tízes skálán? Tizenkettes! – Mindent a migrénről

WMN Life – 2020. július 7. – KAd

A migrén ott van a világ 20 leggyakoribb, munkaképtelenséget okozó betegségei közt, ám hiába a gyakori előfordulás, a temérdek kutatás, mégsincs rá a mai napig általánosan alkalmazható gyógymód.