Volt már olyan pillanatod, amikor azt érezted: „ezt meg kéne írni”? Küldd el nekünk a te sztoridat itt!!

Filákovity Radojka

Filákovity Radojka zsigerileg introvertáltnak tartja magát, még sincs semmi, ami jobban érdekelné az embernél. Hogy ezt az ellentmondást feloldja, újságíró lett. Indulásuk óta szerkeszti a Beszélnünk kell! és a Lélektani határ podcastokat, saját perinatálisveszteség-élményéből táplálkozva pedig egy, az érintetteket – és az ő egyéni útjukat a gyászfeldolgozásban – bemutató portrésorozattal dolgozik azon, hogy a perinatális veszteséget kevesebb tabu övezze. A keresztneve a szerb „öröm” szóból ered, a teljeset pedig kérésre változatos módokon tudja betűzni.

Filákovity Radojka cikkei

Összesen: 612 db cikk

„Én sírhatok, elakadhat a szavam, nem számít. Nekem meghalt a fiam. Csak ez számít” – Hogyan élheti túl egy anya a gyereke elvesztését?

Kult – 2021. július 11. – FR

„Vannak helyzetek, amiket túlélhetetlennek gondolunk egészen addig, amíg túl nem éljük őket. Valójában sokkal több szörnyűséget kibírunk, mint gondolnánk.” Elolvastuk Angela Murinai: Mikor feltámad a szél című kötetét.

„Az eredetiség a magányból születik” – Ki volt Nikola Tesla, az ember a legendák mögött?

Kult – 2021. július 10. – FR

Korunk egyik legnagyobb feltalálójáról már életében számos legenda keringett: az a hír járta például, hogy képes a teleportálásra, és földön kívüli jeleket fog. Páratlan zsenialitása mögött azonban egy különc és nagyon is esendő ember állt. 1856. július 10-én, azaz épp 165 éve született Nikola Tesla, aki találmányaival megváltoztatta a világot.

„Előírták, hogy távolíttassam el a péniszem, ha versenyezni akarok” – Megnéztük a Kapd el a ritmust! A sportvilág queer felforgatása dokufilmet

WMN Ügy – 2021. július 8. – FR

Milyen nehézségekkel kell megküzdenie egy leszbikus bokszolónak, hol versenyezzen egy transz és egy interszex versenyző? Elegendő-e maga a teljesítmény a sportban, vagy esetleg a női és férfi identitás is fontos hozzá?

Filákovity Radojka: Ezekkel a nőkkel elmennék a világ végére és onnan vissza – sokszor éreztem úgy, mintha el is mentünk volna – WMN-naplók

WMN Life – 2021. július 5. – FR

A lánybúcsú nem egy életszakasz lezárásáról szól, hanem azokról, akikkel mindezt megélted.

A gyűlölet és kirekesztés súlyosan traumatizálja az utánunk következő generációkat is – Így örökítjük tovább

WMN Ügy – 2021. június 29. – FR

Nem először vagyunk tanúi a történelem során a társadalom egy-egy csoportja elleni gyűlöletkeltésnek és az érintettek kirekesztésének. Gyűlölni általában könnyebb, mint megismerni, elfogadni – gondolhatnánk. Pedig ez közel sincs így: a gyűlölet ugyanis nemcsak azt képes elpusztítani, aki ellen irányul, hanem azt is megmérgezi, aki magában táplálja. A hatása alól pedig azok sem tudják kivonni magukat, akik nem vesznek részt sem a gyűlöletkeltésben, sem a kirekesztésben. Ez nemzedékeken át súlyosan megnyomoríthat egész társadalmakat, hatásait a gyerekeink, unokáink is magukkal cipelik, akiket így megfoszt(hat)unk attól, hogy egy egészséges(ebb) társadalomban éljenek.