SzuperWMN - Kik voltak Magyarország legbátrabb női 2024-ben? Jelölj te is 2025. január 22-ig! Részletek itt!

Both Gabi

Both Gabi, alias Gabianyu, a WMN legidősebb munkatársa. A magazin megalapítása után egy hónappal csatlakozott a csapathoz olvasószerkesztőként. Főként gyerekkönyvajánlókat ír, de interjúkat is készít. Az irodalom és az oktatás a szívügye. Szeret szeretni.

Both Gabi cikkei

Összesen: 488 db cikk

„Ez egy szomorú, gyönyörű világ, haver” – 71 éves a legeurópaibb amerikai összművész, Jim Jarmusch

Kult – 2024. január 22. – BG

Hétévesen egyedül hagyta az anyja a moziban, ahol horrorfilmeket nézett, tizenöt éves volt, amikor megőszült, és még most, hetvenegy évesen sem veszített kíváncsiságából.

József Jolán, az örök árva – Ötvenegy év és öt hónap adatott József Attila nővérének

Kult – 2024. január 16. – BG

József Jolán örökre az az elhagyott kislány maradt, akit az apja meg akart fojtani, amikor világra jött. A körülmények, majd a történelem áldozata lett, és még most, 74 évvel a halála után is megrendítő a sorsa.

„Könny csak az italom, kenyerem a bánat” – Seress Rezső ellentmondásokkal teli élete és halála

Kult – 2024. január 11. – BG

Úgy lett világhírű zeneszerző, hogy nem ismerte a kottát, és olyan szegényen halt meg, mint a templom egere, mert soha nem jutott hozzá a dalaiért járó mesés jogdíjakhoz. Seress Rezsőről Both Gabi írt.

„Műértő bárki lehet. És bárcsak lenne…” – Ezért baj, hogy megszűnik a művészettörténet oktatása

Kult – 2024. január 7. – BG

Bódi Kati, „rejtőzködő” illusztrátor leginkább a képein keresztül mutatja meg magát, és egy remek módszert talált arra, hogyan lehetne közelebb vinni a gyerekekhez a képzőművészetet. A világunkat a képek uralják, de akkor miért nem fontos a vizuális kultúra elméletének oktatása itthon?

„Olyasmire tettem az életemet, ami nincs hatalmamban” – Nemes Nagy Ágnes születésnapjára

Kult – 2024. január 3. – BG

„Azt hiszem, szerencsém volt az irodalomban. Mire egyáltalán észrevettem, hogy nőnek lenni milyen problémát jelent az életben és az irodalomban – már költő voltam. Témában, élményben azóta sem tettem kirakatba nővoltomat.”