Balatoni József: Az én reményhalam
„A nap belülről süt” – keresd meg magadban, amikor kint csak a sötét fellegek gyűlnek a fejünk felett.
„A nap belülről süt” – keresd meg magadban, amikor kint csak a sötét fellegek gyűlnek a fejünk felett.
Egy táborban tényleg mindig történik valami, amire mindenki jó szívvel emlékszik, és nagyot nevetve gondol vissza rá pár évtizeddel később is. De milyen lehet egy táborozás a tanárok szemszögéből?
Az a bizonyos „három hónap” konkrétan hat hét. Csak szólunk…
„A kötelező fizetnivaló (lakás, számlák, bérlet) rendezése után körülbelül 20 ezer forintom marad egy hónapra a tanári jövedelmemből. Kevesebb mint napi 700 (!) forint” – szembesít bennünket Jocó bácsi a szomorú tényekkel. Egyúttal azt is összeszedte (részben magát is meggyőzendő), mik azok a nem forintosítható tényezők, amelyek miatt változatlanul szerelmes a hivatásába.
A humor sokat segít, de ha egy történelemtanár Jean-Jacques Rousseau helyett azt mondja, hogy „a háromnevű francia”, és a saját kollégái neve sem jut eszébe, néha elfogy a türelme. Jocó bácsi írása a poszt-Covid tüneteiről.