Beszélnünk kell!
WMN Fesztivál 2025.03.08 - Veled vagyunk 10 éve, gyere velünk tovább! Vedd meg a jegyed!
Beszélnünk kell!

Beszélnünk kell! – Az előjáték az előző aktus végénél kezdődik (ÉVADZÁRÓ)

Beszélnünk kell! – 2024.12.12. – FR, DTK

Az egyik legelemibb emberi szükséglet, hogy kapcsolódjunk egymáshoz – nemcsak lelkileg, hanem testileg is. De miközben nagyon vágyjuk a másik közelségét, vajon tudjuk-e, hol és hogyan születik meg a vágy? Mi mindenről szól a szex, és mi minden befolyásolja, ahogyan megéljük a szexualitást? Itt a Beszélnünk kell! évadzáró epizódja a szexuális vágyról.

Beszélnünk kell! – Anya is ember, és borzasztóan ki tud égni

Beszélnünk kell! – 2024.11.28. – DTK

Itt az ideje, hogy hangosan kimondjuk: amellett, hogy az anyaság csodálatos szerep, egyben irtó nehéz is. Hiszen folyamatos jelenlétet, intenzív érzelmi és fizikai gondoskodást igényel. A Beszélnünk kell! legújabb epizódjának témája: az anyai kiégés, annak hatásai a család egészére. No meg a gyógyulás lehetőségei.

Ha gyerekkorunkban a rossz vált ismerőssé, azt keressük majd a párkapcsolatainkban is

Beszélnünk kell! – 2024.11.17. – FR

Minden, amit a korai éveinkben tapasztalunk, erősen befolyásolhatja, ahogyan később a világban, illetve a kapcsolatainkban mozgunk, és azt is, ahogyan párt választunk. Ennek fényében nem nagy meglepetés, hogy a gyerekkorra visszavezetve kell keresni az okokat arra vonatkozóan is, ha észrevesszük: a párválasztásaink, párkapcsolati működésünk során mindig ugyanazokat az önsorsrontó köröket futjuk.

Beszélnünk kell! – Miért ismétlem ugyanazokat az önsorsrontó köröket a párkapcsolataimban?

Beszélnünk kell! – 2024.11.14. – DTK

Ismerős az érzés, mintha a párválasztásaidban újra és újra ugyanabba a folyóba lépnél? Te is feltetted már magadnak a kérdést: miért ismétlem ugyanazokat az önsorsrontó köröket a párkapcsolataimban? A válasz mögött megbújó okok azonban sokkal komplexebbek, mint elsőre hinnéd. Itt a Beszélnünk kell! új epizódja a párkapcsolati sémákról.

Hatalmi pozícióban az ember egyre kevésbé lesz képes együttérezni másokkal

Beszélnünk kell! – 2024.11.03. – FR

Hatalmi pozícióban az empátiás és mentalizációs képesség is csökkenhet. Ez azt jelenti, hogy a hatalmat gyakorló egyre kevésbé válik képessé a másiknak érzelmeket tulajdonítani, együttérezni másokkal, beleképzelni magát az ő helyzetükbe, és közben magára is reflektálni. 5 + 1 fontos gondolat a Beszélnünk kell! podcast hatalomról szóló adásából.

Beszélnünk kell! – A hatalmi helyzet megváltoztatja az észlelésedet a világról és a többi emberről

Beszélnünk kell! – 2024.10.31. – DTK

Tekintélyelvűség, visszaélés, kihasználás, másokon való átgázolás – nem tudom, létezik-e még egy olyan szó, amihez annyi negatív képzet társul, mint a hatalomhoz. Itt az ideje kimondani: diszfunkcionális a viszonyunk a hatalommal. Megszoktuk, természetesnek tartjuk azt, hogy mások kihasználhatnak minket, visszaélhetnek a pénzünkkel, időnkkel, szabadságunkkal. De miért van ez? Itt a Beszélnünk kell! új epizódja a hatalomról.

Beszélnünk kell! – Mi marad belőlünk, ha kirepül a gyerek?

Beszélnünk kell! – 2024.10.17. – DTK

Bár az együttélés során gyakran nem is tudatosul, mennyi közös rituálénk van a gyerekünkkel, ezek egyik pillanatról a másikra való elvesztése olyan, mintha kihúzták volna a lábunk alól a talajt. Rádöbbent a saját sebezhetőségünkre, kiszolgáltatottságunkra, és szembesít azzal, hogy hol tartunk az életünkben. Itt a Beszélnünk kell! legújabb epizódja az üres fészekről.

Beszélnünk kell! – A szülői sebekről (ÉVADPREMIER)

Beszélnünk kell! – 2024.10.03. – DTK

A szülőség az ember életének egyik legkomplexebb feladata, amit elképesztően nehéz jól csinálni (tökéletesen pedig lehetetlen). És amiben minden jó szándék és akarat ellenére is mély sérüléseket lehet okozni. Épp ezekről az akaratlanul okozott szülői sérülésekről szól a Beszélnünk kell! hatodik évadának premieradása.

< 1 2 3 4 5 6 7 >