Milanovich Domi

Milanovich Domi pszichológus-újságíró, szerkesztő, a lektani határ című podcast műsorvezetője. Diplomáit az ELTE pszichológia, a CEU Gender Studies és a Semmelweis Egyetem sportpszichológus szakán szerezte. Éveken át pszichológiát tanított, illetve emberi jogi szervezeteknél dolgozott (Budapest Pride, Magyar LMBT Szövetség, TASZ). 2018 óta főállású újságíró, a WMN-hez 2021 őszén érkezett.

Milanovich Domi cikkei

Összesen: 388 db cikk

A szegénységben élő gyerekek agya kevésbé reagál a jutalomra, és ennek súlyos következményei lehetnek

WMN Life – 2024. február 21. – MD

2023 végén a gyerekek 17 százaléka élt szegénységben Magyarországon. A nélkülözés élménye viszont gyakran idegrendszeri szinteken is leképeződik, csökkentve ezzel a gyerekek felnőttkori sikerességének esélyeit.

A kegyelmi botrányt követő tüntetéseknek lendületet adhat a rendszer romlottsága miatti undor

WMN Ügy – 2024. február 16. – MD

Még egy tüntetés? Minek menjünk el rá, mi fog változni tőle? Milanovich Domi gyűjtötte össze pszichológiai szempontból, hogy mennyi mindenbe lehet kapaszkodni azért, hogy legyőzzük a tanult tehetetlenséget. Akkor is, ha kevés bennünk a remény.

A meleg roma párról szóló új dokumentumfilm felemelő szerelmi történet – Boldog Valentin-napot!

Kult – 2024. február 14. – MD

Káros sztereotípiák helyett két tiszta szívű, szerethető srác, akik romák és melegek, de elsősorban emberek. Az ő életüket mutatja meg Oláh Kata Keskeny út a boldogság felé című filmje, és még annyi minden mást:

Időnként faljuk be azt az átkozott pillecukrot! – Az erős önkontrollnak súlyos ára is lehet, nem csak előnyei

WMN Life – 2024. február 14. – MD

A tudatosság, a kitartás, az akaraterő értékes tulajdonságok – ki ne szeretne belőlük többet? De vajon létezik olyan, hogy túl sok önuralom?

Isten hasonló kötődési figura, mint egy szülő vagy egy partner, de nála milliók keresnek biztonságot

WMN Life – 2024. február 11. – MD

Istenhez is lehet biztonságosan vagy ambivalensen, elkerülő módon kötődni. Ma már egyre többet tudunk arról, milyen tényezők alakítják a bennünk formálódó istenképet, és az Istenhez való kötődés stílusa hogyan hat a mentális egészségünkre.