Milanovich Domi

Milanovich Domi pszichológus-újságíró, szerkesztő, a lektani határ című podcast műsorvezetője. Diplomáit az ELTE pszichológia, a CEU Gender Studies és a Semmelweis Egyetem sportpszichológus szakán szerezte. Éveken át pszichológiát tanított, illetve emberi jogi szervezeteknél dolgozott (Budapest Pride, Magyar LMBT Szövetség, TASZ). 2018 óta főállású újságíró, a WMN-hez 2021 őszén érkezett.

Milanovich Domi cikkei

Összesen: 388 db cikk

A rákkal úgy tudunk a legjobban megküzdeni, ha megtisztítjuk a baljós metaforáktól

WMN Egszsg – 2024. április 8. – MD

Ma is rengeteg képzet társul a daganatokhoz, e képzetek kifejezik, ám egyúttal fokozzák is a szorongásainkat. A rettegés viszont tagadáshoz, a szűrővizsgálatokon való részvétel hiányához, másrészt az érintettek elkerüléséhez, megbélyegzéséhez vezethet. Hogyan lehet a művészet és a tudomány eszközeivel újrarendezni magunkban a rákhoz kapcsolódó jelentéseket? Milanovich Domi A rák esztétikája? című kiállítást ajánlja.

Szülés után újra a munkahelyen: önbizalomhiány és bűntudat kísérheti a folyamatot – így tehetünk ellene

WMN Life – 2024. április 7. – MD

Mit lehet tenni egyéni, közösségi és rendszerszinten azért, hogy a gyerekvállalás ne jelentsen szinte behozhatatlan lemaradást valakinek a karrierjében? Dr. Szijjártó Linda pszichológust, szervezetfejlesztőt kérdezte Milanovich Domi.

A Carson Coma az Elviszlekben: Amíg van bajtársiasság, addig van zenekar

Elviszlek magammal – 2024. április 5. – MD

D. Tóth Kriszta autójába Fekete Giorgio énekes és Héra Barnabás dobos ült be, és egy csomó érdekes vagy épp vicces dolgot mondott – ezekből szemezgetünk.

Az, ha betondzsungelben élünk, nagyjából annyit ronthat az alvásunkon, mint az anyagi gondjaink

WMN Egszsg – 2024. április 5. – MD

A magyarok 20 százaléka rosszul alszik – de vajon mennyiben változna ez a szám, ha parkra, fákra, esetleg vízpartra nézne az ablakunk?

Szertartásos hatalomvágy: bár a Tokyo Vice fénye megkopott, továbbra is kimagaslóan jó sorozat

Kult – 2024. április 4. – MD

Ugyanúgy, ahogy a gengszterkedéssel töltött évek számával a bőrön sem marad szabad, tetoválatlan felület, a maffia is egyre inkább behálózza a társadalom testét. Valóban ne létezne Japán a jakuza nélkül? Sorozatajánló.