Kik kapják az idei SzuperWMN-díjakat? Szavazz négy kategóriában február 23-ig!

Kurucz Adrienn

Kurucz Adrienn író, újságíró, szerkesztő. 2000 májusa óta dolgozik a sajtóban – azaz (kis matematikai feladvány) jövő tavasszal elmondhatja, hogy az élete felét különféle szerkesztőségekben töltötte, reményei szerint nem haszontalanul. A WMN-nek 2017 óta munkatársa. Leginkább az emberi sorsok, az irodalom, a pszichológia és a természettudományos témák érdeklik. És a macskák.

Kurucz Adrienn cikkei

Összesen: 852 db cikk

Bocs, a barátod vagyok, nem a pszichológusod!

WMN Life – 2022. április 8. – KAd

Biztosan megtörtént már veled, hogy egy beszélgetés közben arra gondoltál: én ezt nem akarom tudni, ne mondd tovább, túl sok ez nekem, fáradt vagyok, elég volt, segítsééég!

„Sokszor tűnődtem: vajon meddig remél az ember? Most már tudom: az utolsó pillanatig” – 10 frappáns idézet Örkény Istvántól

Kult – 2022. április 5. – KAd

Száztíz évvel ezelőtt született a XX. század egyik legfontosabb magyar alkotója: Örkény István, aki egészen zseniálisan találta mindig fején a szöget.

„Szerettem a nőket, és minden tőlem telhetőt elkövettem, hogy ők is szeressenek” – Casanova, az ellenállhatatlan szélhámos

Kult – 2022. április 2. – KAd

Casanova több volt szimpla lepedőakrobatánál. Izgalmas kalandjairól, hódítási szokásairól itt olvashattok Madame Fregolitól, (alias Kurucz Adrienntől):

„Nem kellene eljutni a betegségig!” – Korai diagnózis, új kezelési módok, prevenció: a tüdőrák egy túlélő és orvosa szemével

WMN Egszsg – 2022. március 30. – KAd

A tüdőrák a vezető daganatos halálokok közé tartozik évtizedek óta. A férfiak esetében némileg csökken az új megbetegedések száma hazánkban, a nőknél viszont emelkedik, különösen Budapesten és környékén. Ismerjétek meg Mencser Éva túlélő történetét, és a tüdőgyógyász szakember tanácsait:

Orvos akart lenni egy olyan országban, ahol érettségiznie sem lehetett – 100 évvel ezelőtt halt meg Hugonnai Vilma, az első magyar doktornő

Kult – 2022. március 25. – KAd

Kalandvágyból maradtam itthon, szoktuk mondani, és nagyjából így fogalmazott Hugonnai Vilma is a XIX. század végén: „Az ambíció hozott hazámba vissza, kecsegtetett a remény, hogy azt, amit más nő más országban ki tudott vívni, ki tudom én is hazámban vívhatni.”