Kik kapják az idei SzuperWMN-díjakat? Szavazz négy kategóriában február 23-ig!

Gyurkó Szilvia cikkei

Összesen: 421 db cikk

Jog a tanuláshoz, jog a biztonsághoz – Így oldották meg a tanévkezdést a világ iskoláiban

WMN Life – 2020. szeptember 15. – GySz

Ahány ország, annyiféleképpen próbálják összeegyeztetni a gyerekek tanuláshoz és biztonsághoz való jogát – ami a legtöbb esetben egyfajta csikicsuki játékhoz hasonlít.

A kontroll: illúzió. A tiltás: felesleges. A kommunikáció: elengedhetetlen – Gyerekbiztonság a közösségi médiában

Júzer – 2020. augusztus 24. – GySz

Felejtsd el, hogy teljes kontroll alatt tarthatod a gyereked közösségimédia-használatát. Pláne az őt körülvevő egész internetet. De azért van néhány mondat, pár kérdés, amivel lehet rá hatni. Még a legkamaszabb kamaszra is… ha jó pillanatban kapod el.

Szülői önigazolás vagy a gyerek számára is érthető dicséret? – Gondolatok az év végi bizonyítványok kirakatba helyezéséről

WMN Life – 2020. július 30. – GySz

Valóban arra van szüksége egy gyereknek, hogy az egész iskola elé kihíva dicsérjék meg? Vagy hogy a szülő saját profilképének állítsa be a kitűnő bizonyítványt? Dr. Gyurkó Szilvia gyermekjogász szerint így tudod jól dicsérni a gyereket, hogy az neki is sokat jelentsen:

„Mit jelent nekem a K-ügy?” – Ezért nem hajlandó dr. Gyurkó Szilvi soha többé leírni K(aleta Gábor) nevét

WMN Ügy – 2020. július 21. – GySz

Gyerekjogi szakember szerzőnk elmúlt néhány hónapját kitöltötte az utóbbi évek egyik legmocskosabb közügye. És – érthetően – elfáradt, egy kicsit elkeseredett, és megijedt, hogy (megint) kimaradt egy lehetőség a valódi változtatásra. Úgyhogy megírta ezt a cikket.

Miért hazudik valaki arról, hogy megerőszakolták? Okok, következmények és hibás következtetések a hamis vádakkal kapcsolatban

WMN Ügy – 2020. július 6. – GySz

Múlt héten egy érdi tinédzser fiú azt állította a rendőrségen, a barátnőjét két férfi elrabolta, és egy gyárépületben megerőszakolta. A vizsgálat tisztázta, hogy a történet nem igaz. Kiderült, hogy a fiatalok találták ki, kvázi fedősztoriként a saját együttlétükhöz. Ha ritkán is, de előfordul efféle, hamis vádas-megerőszakolós eset is. Mi következik ebből – és mi: NEM?