Nagy izgalommal mutatjuk meg nektek a WMN első, kifejezetten gyerekeknek készült videós tartalmát: egy adventi mesesorozatot, amelyben mostantól négy héten át minden vasárnap egy-egy remek színész olvas... Mintha csak ott ülnénk velük mi is a nappaliban. Advent első vasárnapján fogadjátok szeretettel az első mesénket Thuróczy Szabolcs előadásában: Szofi és a Mikulás.
–
Négy adventi vasárnap, négy édes mese, négy szuper színész előadásában. Kevés projektünk lopta be magát annyira a szerkesztőség tagjainak szívébe, mint az első gyerekeknek készült videósorozatunk. Tóth Flóra videószerkesztő és Both Gabi meseíró, olvasószerkesztő lázas izgalommal cipelték be a jobbnál jobb mesekönyveket a WMN irodájába az elmúlt hetekben. A tárgyalónkban felolvasóversennyel egybekötött tüzes vita folyt, hogy melyik négy mese kerüljön be a válogatásba, és melyiket ki mondja el.
Végül kiválasztottunk három kortárs magyar és egy angolból fordított mesét, elküldtük őket a felkért színészeknek; Thuróczy Szabolcsnak, Peller Annának, Scherer Péternek és Pokorny Liának, aztán izgatottan vártuk a forgatást. Ahol végül minden összeállt.
Úgyhogy most azt kérjük tőletek, pár percre tegyetek le mindent, helyezkedjetek el kényelmesen, és hallgassátok meg Harcos Bálint Szofi és a Mikulás című meséjét Thuróczy Szabolcs előadásában. És ha nincsenek ott éppen a gyerekek, akkor hagyjátok, hogy pár percre ti is azzá váljatok (végre, újra). Jó szórakozást!
Nagyon nem mindegy, milyen ízléssel csinál valaki giccset, de szerencsére az új magyar karácsonyi romkom tökéletesen keveri az arányokat, és tehetséges emberekre bízta az „elvarázsolásunkat”. Jól fog esni mindenkinek!
„Összefoglalva: nálunk járt egy hatalmas vérnyúl, aki fel tud ugrani a harmadikra, sosem kakál, viszont egy óriási homokozóvödör is kipottyan belőle. Aha. A gyerekeknek azért nem ezt a verziót mondtam, gondolom, sejtitek.”
Ha a gyerek rajtakap, ahogy az ablakban állsz az ajándékokkal, két út áll előtted: az egyik, hogy menekülsz az ereszcsatornán, de hidd el, nem ez a jó megoldás. Hanem az, hogy töredelmesen színt vallasz – szerintem legalábbis jobb, ha tőled származik az infó arról, hogy az elmúlt években a varázslat jegyében történt némi valóságmódosítás. Nagy lebukások az ünnepek jegyében! Csak 18 éven felülieknek – mondja a varázslatban még 35 évesen is lelkesen hívő szerző.
„Tudják-e, hányan vannak, akik számára elfogadható narratíva lett, hogy ha nem értünk egyet, jöhet az erőszak? És gondolnak-e azokra, akik mindezt elszenvedik majd?”
„Te vágod amúgy, hogy két hét múlva már itt a karácsony?” – szegezte nekem a kérdést a minap egy ismerősöm, és hirtelen éreztem, ahogy végigfut rajtam a jól ismert csillámos, piros-zöld-arany színű, jeges rémület. Valami egészen elképesztő, hogy ezen minden évben ugyanúgy képes vagyok meglepődni.
A Beliczay mézeskalács egykor fogalom volt Pesten. A négygenerációs mézeskalács-készítő család történetét, amely egy mesebeli fordulattal kezdődik, a Kiscelli Múzeumban ismerheted meg, ahol szó van még a mézesbábok formájának titkos jelentéséről, a mézkészítés folyamatáról méh szempontból és arról, a sütőpor megjelenésével hogyan koptak ki a szépen faragott ütőfák a mindennapos használatból.