Milanovich Domi

Milanovich Domi pszichológus-újságíró, szerkesztő, a lektani határ című podcast műsorvezetője. Diplomáit az ELTE pszichológia, a CEU Gender Studies és a Semmelweis Egyetem sportpszichológus szakán szerezte. Éveken át pszichológiát tanított, illetve emberi jogi szervezeteknél dolgozott (Budapest Pride, Magyar LMBT Szövetség, TASZ). 2018 óta főállású újságíró, a WMN-hez 2021 őszén érkezett.

Milanovich Domi cikkei

Összesen: 388 db cikk

A templomba járás és az ima akkor is segíthet ellenállni a kísértésnek, ha nem vagy vallásos

KI VELE! – 2024. április 26. – MD

Hogyan hat a vallás, a spiritualitás az idegi működésünkre? Egy friss tudományterület, a neuroteológia legizgalmasabb eredményeiből válogatott Milanovich Domi.

Min múlik, hogy egy műalkotás hatására lúdbőrözni kezdünk-e? – az esztétikai borzongásról

WMN Life – 2024. április 17. – MD

Ezekkel a mechanizmusokkal már csak azért is érdemes tisztában lenni, mert az a borzongás vagy lúdbőrzés, amit egy nagy művel vagy egy megható videóval való találkozáskor érzünk, a depresszió elleni megküzdésben is segíthet minket.

A fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától? – A 3-test-probléma című sorozatról

Kult – 2024. április 14. – MD

A 3-test-probléma, miközben egy intergalaktikus tudományos-technológiai versenyt, egy rettenetes hajszát mutat be, a humán intellektus ünneplése mellett arra is figyelmeztet minket, hogy a legapróbb bogártól is van mit tanulnunk. Milanovich Domi kritikája a Trónok harca készítőinek új sorozatáról.

Suttog, kopogtat, kaparászik, te pedig ellazulsz – az ASMR-videók pszichológiája

WMN Life – 2024. április 12. – MD

Az ASMR világszerte egyre népszerűbb relaxációs és alvássegítő eszköz. Mi a titka? Hogyan függ össze a pszichés, testi és idegrendszeri működésünkkel? Az eddigi kutatások tanulságait foglalja össze Milanovich Domi.

Digitális transzba kerülve görgetünk, és huss, eltelt fél óra! – mi történik ilyenkor az agyunkban?

Júzer – 2024. április 10. – MD

Egy átlagos munkavállaló óránként 13 percet tölt a közösségi médián, az appokról érkező értesítések, figyelemelterelések pedig évente mintegy 650 milliárd dollár bevételkiesést jelentenek az Egyesült Államokban működő cégek számára. Persze a produktivitás csökkenése csak egy szelete a problémakörnek – a kényszeres görgetést a mentális egészségünk és az emberi kapcsolataink is megsínylik.