Héda Veronika: Mézeskalács (Novella)
A zaj és a csend találkozása egy tálca mézeskalácsban, amivel bekopogsz az idős szomszédhoz.
A zaj és a csend találkozása egy tálca mézeskalácsban, amivel bekopogsz az idős szomszédhoz.
Nincs karácsony Csendes éj nélkül. De csak kevesen tudják, ki írta a dalt, és mi a története. Íme:
Számos oka lehet, hogy úgy alakul: egyedül kell töltened a karácsonyt. Azonban ahelyett, hogy bánatodban a bejglidbe dőlnél, hoztunk neked jó pár tippet, hogyan lehet kellemesebbé tenni a magányos 24-ét, vagy mégiscsak társaságban ünnepelni.
Kata egy „átlagosan boldogtalan család” gyerekeként különösen fájó szívvel emlékszik a rossz karácsonyokra… de igyekszik felnőttként kezdeni valamit a szellemükkel, ami minden decemberben megtalálja.
Te is elkönyvelted magadban, hogy „nem tudsz jól rajzolni”? Sajnos sokan kaptunk ilyen visszajelzéseket gyerekkorunkban, ami miatt elidegenedtünk a rajzolástól, színezéstől. Holott ez ösztönös ősi nyelvünk, amivel felnőttként is erősíthetjük az érzelmi izmainkat, és ennek hatása rövid időn belül érezhető – de hogyan?
Ünneplés közben újraéledhetnek bennünk gyerekkori sérelmek, megoldatlan feszültségek. Könnyen visszacsúszhatunk a múltba: apróságok miatt is támadunk, lefagyunk vagy magunkba zárkózunk. Mutatjuk, mit tehetsz azért, hogy meghúzd a határaidat, és a jelenben maradj, a felnőtt énedben.
Elképzelhetetlen immár a karácsony fenyőfa nélkül. De mit jelképez? Miért állították őseink? Tényleg Luther állított először, ahogy gyakorta hallani? Tények, tévhitek és feltételezések a teológus magyarázatával:
A hála blokkolja a negatív érzelmeinket, és néha pont ez a baj… de talán nem karácsonykor! Érzelmekről szóló sorozatunk következő részében a hála előnyeiről és buktatóiról ír Milanovich Domi.