Mindig is volt egy olyan érzésem, hogy Barabás Évában sokkal több van, mint amennyi lehetőséget kap arra, hogy megmutassa a képernyőn. Azt tudtam, hogy hozzám hasonlóan ő is vidéki lány, azt pedig el tudtam képzelni, hogy – noha több mint két évtizede képernyőn van már, és látszólag magabiztos – a „vidékisége” miatt sokszor érezte magát kicsinek és elveszettnek a városban és a szakmában egyaránt. De nemcsak erről beszélgettünk, hanem arról is, hogyan szóltak be neki gyerekkorában a „cucli” hajára, a férfias orrára, hogyan vágták a fejéhez, amikor népművelőként kulturális programokat szervezett Bonyhádon, hogy ez már „majdhogynem prostitúció”, és persze a gyerekkérdésről is. Mert Évi 48 éves, és nincs saját gyereke. El lehet képzelni, hogy mi mindent „kap” ezért... Új műsorunk, Az én életem, az én döntésem első részében Palya Beával beszélgettem. Most következik: Barabás Éva.
Csupa szív, csupa erő, csupa sebezhetőség, csupa mondanivaló. Ott van a szemünk előtt 30 éve nap mint nap, mégis az az érzésünk, hogy olyan keveset tudunk róla. Pedig lenne mit! Szóval, nagyon örülünk, hogy DTK elvitte magával Barabás Évit.
Anyukája révén szerb, apukája oldaláról magyar, ő viszont úgy érzi, a magyaroknak nem elég magyar, a szerbeknek nem elég szerb. Ismerős számára a kisebbségi léttel járó „nem vagy idevaló” érzése – nekem viszont az az érzésem, hogy éppen ez, a vérében hordozott sokféleség miatt izgalmas. Ember Márk színész az Elviszlekben.
Ismerős az érzés, mintha a párválasztásaidban újra és újra ugyanabba a folyóba lépnél? Te is feltetted már magadnak a kérdést: miért ismétlem ugyanazokat az önsorsrontó köröket a párkapcsolataimban? A válasz mögött megbújó okok azonban sokkal komplexebbek, mint elsőre hinnéd. Itt a Beszélnünk kell! új epizódja a párkapcsolati sémákról.
„Nem bánom már, hogy az élettől ezt a feladatot kaptam” – mondja mosolyogva az autóban, miután elmesélte elképesztő és kőkemény történetét. Kiss Péter Pál nyolcévesen került kerekesszékbe addigi, totálisan szabad falusi életéből. Újra kellett tanulnia élni és álmodni. Mára kétszeres paralimpiai, négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok. Ismerjétek meg őt!
Nagyon erős értékrend szerint mond igent vagy nemet valamire Jakupcsek Gabriella, hiszen túl sokszor tapasztalta meg, milyen a megalkuvásokkal teli élet.
Válás, vetélés, szülők elvesztése, gyerek kamaszkora, szakmai megalkuvás… nincs téma, amibe Jakupcsek Gabriella ne állna bele, szinte zavarba ejtő szókimondással. De ehhez az kellett, hogy végigmenjen azon az úton, ami a saját, személyes szabadságához vezetett.
Húsz nap alatt forgatták le, nulla forint állami támogatásból, mégis 2024 legnézettebb magyar filmje lett, eddig több mint 200 ezren látták. Mi a Futni mentem sikerének titka? Tenki Rékával beszélgetett Bereczki Szilvia.
„Én az aktív pihenést szeretem” – mondogattam mindig, ha szabadnapokról és utazásról esett szó, olyannyira, hogy nem is tudom, hogy nevezik az ellenkezőjét. Passzív pihenés? Furán, már-már pejoratívan hangzik, pedig testnek-léleknek egyaránt fontos lenne, hogy végre megtanuljam: ha nem dőlök időnként hátra magamtól, akkor majd az élet dönt le. Csak az valószínűleg fájdalmasabb lesz.
Leesett, felrobbant, megolvadt vagy más miatt vált ehetetlenné – és mindez a mi konyhánkban történt meg. Csepelyi Adrienn, Fiala Borcsa, Krajnyik Cinti és Tóth Flóra osztják meg a legdurvább konyhai baleseteiket és bakijaikat.