Hitről nem lehet vitázni – tartja a mondás, azonban a hittel (vagy hitetlenséggel) kapcsolatban számos kérdés felmerül, amikből mégis érdekes beszélgetések kerekedhetnek. Van olyan, hogy valaki nem hisz semmiben? Miért van szüksége emberek millióinak arra, hogy higgyenek valamiben? Megfér egymás mellett a tudomány és a vallás? És hol a határ közöttük? Mit gondol a csillagász a horoszkópokról, és mit érez a katolikus egyház kirekesztő nyilatkozatait hallva a volt katolikus pap, aki nemrég vállalta fel a nyilvánosság előtt, hogy meleg? És mégis mit keresett Jézus Japánban? Ahány vendég, annyiféle világnézet és hitrendszer találkozik a Ki vele! második adásában, és bár messze nem értenek egyet mindenben, a konstruktív vita, az önirónia és a humor segít áthidalni minden nézeteltérést, a végére pedig nyilvánvalóvá válik: több köti össze Peller Mariannt, Hodász András volt katolikus papot, Kiss László csillagászt, Milanovich Domi pszichológus-újságírót, D. Tóth Krisztát és Csepelyi Adrienn moderátort, mint ami elválasztja őket egymástól.
A Ki vele! következő epizódját május 13-án, hétfőn este kilenckor láthatjátok, a Viasat3 műsorán.
Hogyan hat a vallás, a spiritualitás az idegi működésünkre? Egy friss tudományterület, a neuroteológia legizgalmasabb eredményeiből válogatott Milanovich Domi.
A retrográdban lévő Merkúr kifejezést általában a horoszkóp kapcsán szoktunk hallani, pedig ez valójában egy csillagászati jelenséget ír le. Utánajártunk, pontosan mit is…
Gyerek utáni vágy, a családi sokk, amit a bevonulása okozott, az édesapja halálba kísérése, egy keserves kiégés, vagy épp a katolikus egyház napvilágot látott bántalmazási ügyei – nem volt olyan kérdés, amire Versegi Beáta szerzetes nővér ne válaszolt volna őszintén és nyíltan a Breakout Roomban.
Tüzes vascipőben magát halálra táncoló mostoha, kivájt szemű, levágott kezű lányok, felnégyelt boszorkányok, gyereküket felfalni akaró édesanyák. Népmesekincsünk kapcsán egyre-másra feltörnek a kritikai hangok, azzal érvelve, hogy ezek már idejétmúltak, sőt egyenesen károsak a fiatalok számára. Mi a helyzet az alsósok Világszép Ilonkájával?
Ahogyan a jóléti társadalmakban a karácsonyt ünnepeljük, az nem csupán pazarló, de környezetkárosító is. Hogyan tudunk úgy egyszerűsíteni – nemcsak pénztárcakímélővé, hanem fenntarthatóbbá is tenni –, hogy közben az ünnep megőrizze a fényét? Többek közt erről beszélgettünk a Tudatos Vásárlók Egyesületének ügyvezetőjével, dr. Haraszti Anikóval.
Szülőként a legtöbben arra fókuszálunk az ünnepek alatt, hogy a gyerekeinknek, és esetleg a tágabb családunknak a lehető legjobb legyen az ünnep. Azon talán el sem gondolkodunk, mi hogyan ünnepelnénk, bennünket mi tenne boldoggá az ünnep idején. Éppen ezért megkérdeztem egy csapat anyukát (egy anyukacsoportban), hogy számukra milyen lenne az ideális karácsony.